• Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej etap diecezjalny

     • W czwartek 20 kwietnia odbył się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 3a: Sylwia Stachowiak, Ewa Duszczak oraz Paweł Buczma. Tegoroczna edycja konkursu wymagała dokładnej znajomości Księgi Powtórzonego Prawa i listu do Hebrajczyków. Po rozwiązaniu testu uczniowie wraz z opiekunem ks. Tomaszem Staśkiewiczem zwiedzili katedrę poznańską oraz palatium Mieszka I. Uczestnikom gratulujemy osiągnięcia dobrego wyniku w konkursie i zapraszamy do przyszłorocznej edycji.

     • Podsumowanie akcji "Kup pan szczotkę"

     • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Kup Pan Szczotkę organizowanej przez Redemptoris Missio Fundację Pomocy Humanitarnej. Celem jej było wsparcie afrykańskich szkół i przedszkoli prowadzonych przez polskich misjonarzy w pasty i mydła. Efektem akcji jest fakt, że w jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, nauczycielka przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na jednej z przerw myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu będą mogły cieszyć się pięknym uśmiechem. W środę 19.04 odbyło się przekazanie uzbieranych darów do siedziby Fundacji. Wszystkim, którzy wspomogli realizację projektu składamy serdeczne podziękowania. Koordynatorami projektu był ks. Tomasz Staśkiewicz i pani Anna Drzazgowska. 

     • Laureat INPUT

     • Dominik Danilewicz z klasy 4d pomyślnie przeszedł eliminacje do konkursu INPUT FIZYKA organizowanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Politechniki Poznańskiej zajmując 6 miejsce i zakwalifikował się do finału konkursu. Finał ten odbył się 1.04. 2023 w Aula Magna PUT Poznań. Podczas finału 50 uczestników zmagało się z zadaniami, przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez pracowników naukowych PUT. Po konkursowych zmaganiach finaliści i ich opiekunowie wzięli udział w wykładzie „Papier – materiał niezwykły” przygotowanym przez dr inż. Adama Buczka oraz studentów Koła Naukowego Fizyki Technicznej.
      Przez kolejne dni , Dominik i jego nauczycielka fizyki – p. Agata Orłowska, pełni emocji czekali na rozstrzygnięcie konkursu. Poziom uczestników był bardzo wysoki, a o miejscu na podium zadecydowała różnica 2,5 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Każde z zadań oceniane było przez jego autora, a następnie suma punktów decydowała o miejscu zajmowanym przez finalistę. W przypadku równej liczby uzyskanych punktów o kolejności decydował punktowy wynik eliminacji. W końcu dotarła do nas wspaniała wiadomość: Dominik został laureatem konkursu INPUT FIZYKA zajmując 5 miejsce.
      Uczeń wraz z nauczycielką zostali zaproszeni i wzięli udział w Gali Finałowej konkursu, podczas której zarówno laureaci, jak i ich opiekunowie uzyskali dyplomy. Laureaci mają też wstęp wolny na wybrany na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej kierunek studiów. W spotkaniu wziął udział dziekan wydziału dr hab. Mirosław Szybowicz - profesor PP, mgr Grzegorz Musioł - prezes zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju PP, dr inż. Anna Dębicka, dr Krzysztof Łapsa i mgr Dorota Gołębiewska. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek oraz wymianę doświadczeń i opinii o konkursie z jego organizatorami, uczestnikami i ich opiekunami. Mimo padającego tego dnia rzęsistego deszczu ten dzień przyniósł laureatom i ich nauczycielom wiele pięknych wrażeń.

     • Wykłady na UAM

     • W dniu 31 marca dwie klasy Ic i IIa w ramach współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskiej odwiedziły Uniwersytet im. Filologii Słowiańskiej. Młodzież wysłuchała wykładu prof. Dr hab. Ewy Szperlik „Zagrzeb jako bohater i miejsce akcji w literaturze chorwackiej”. Następnie głos zabrała dr Magdalena Baer, która opowiedziała o barokowych listach magnatów, a na końcu uczniowie obejrzeli animacje z Zagrzebskiej Szkoły Animacji.