• LabTest - Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej

     • Dzisiaj odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej LabTest organizowany przez Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych uczelni medycznych z całej Polski. W naszej szkole uczestniczyło w nim 14. uczniów z klasy 3B i 4B.

     • Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym - 09.02.2024

     • Nauczyciele wychowania fizycznego pani Alina Cichowlas i pan Adam Eichler zorganizowali Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym 2024.

      W kategorii dziewcząt wzięło udział 16 zawodniczek. Rozegrano 36 męczy, do dwóch wygranych setów, a finał do trzech wygranych setów.

      Podobnie było u chłopców.

      W kategorii dziewcząt:

      1. m Poch Wiktoria

      2. m Karaś Anna

      3. m Wojkiewicz Paulina

      W kategorii chłopców:

      1. m Piasta Marcel

      2. m Przepiórkowski Piotr

      3. m Dydymski Wojciech

     • Bezpieczne Walentynki

     • W piątek 9 lutego uczniowie spotkali się z panią Anną Mendyką pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Wielkopolskiej. W ramach akcji Bezpieczne Walentynki, pani Mendyka rozmawiała z uczniami o ich bezpieczeństwie.

      Walentynki to świetna okazja, aby przypomnieć ludziom, że powinni dbać o swoje bezpieczeństwo. Temat chorób przenoszonych drogą kontaktów seksualnych nadal jest tematem tabu. Wiele osób podejmując ryzykowne zachowania seksualne, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji

     • Walentynki w LO

     • Tego dnia królował kolor różowy i czerwony, a licealiści chętnie robili sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej ramce do zdjęć

      Było też przyjemnie dla ucha bo na przerwach można było usłyszeć przyjemną muzykę, a nasze amorki z Samorządu Uczniowskiego roznosiły liczne walentynk

     • Filmowy dzień

     • Piątek, 9 lutego obfitował w wiele interesujących wydarzeń w naszej szkole.

      Klasy humanistyczne 1a, 2a, 3a oraz klasa 2c wzięły udział w warsztatach na temat kinematografii bułgarskiej. Spotkanie prowadził prof. UAM dr hab. Wojciech Jóźwiak, slawista bułgarysta. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest kultura i literatura bułgarska XIX – XX wieku. Uczniowie w trakcie warsztatów obejrzeli film niemy z 1917 „ Miłość jest szaleństwem” oraz film w konwencji kryminału z 2008 roku, „Zift” wg powieści Władisława Todorowa pod tym samym tytułem. W 2009 roku film był oficjalnym kandydatem Bułgarii do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

      Klasy 2b, 2e i 3c były w średzkim kinie na filmie Lunana. Szkoła na końcu świata.

     • Sukcesy naszych uczniów w języku niemieckim!

     •  

      W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund organizowanym przez JERSZ - Łowcy Talentów udział wzięło 2500 uczniów z całej Polski, w tym 12 osób z naszej szkoły.

      Najwyższe miejsce 10 w województwie zdobyła Karolina Hauke z klasy IIE.

      Karolina otrzymała również Dyplom Uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich.

      11 miejsce w województwie zajęła Malwina Osowska, uczennica klasy IVC. Malwina otrzymała jednocześnie Dyplom Uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach czwartych.

      Gratulujemy!

     • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • 3 lutego nasi uczniowie: Kajetan Buziak, Mateusz Piszczatowski, Kamil Szał i Michał Sobierajski brali udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze uzyskując z testu pisemnego ponad 30 punktów na 50 możliwych. Najlepiej spisał się Kajetan Buziak, który zajął 5 miejsce.

     • Nowy mural

     • Uczniowie naszej szkoły Maria Biniarz, Ania Bączkiewicz, Maja Szczepaniak, Małgosia Kurka, Julia Kuźma, Kasia Senftleben i Janek Wójkiewicz wykonali mural. Korytarz przy bibliotece, to teraz zupełnie inne miejsce, każdy może się o tym przekonać i w niezwykłym otoczeniu poczytać książkę, porozmawiać ze znajomymi.

     • Pożegnanie wspaniałej nauczycielki

     • 6 lutego 2024 roku zmarła Pani Profesor Krystyna Zielińska.

      Pani Krystyna Zielińska była wieloletnią nauczycielką języka polskiego w naszej szkole (1974-1999), prawdziwą nauczycielką i wychowawczynią. Nie szukała poklasku. Cierpliwie, jak rzeźbiarz, kształtowała młodzież na mądrych obywateli, wprowadzała nas w świat literatury i kultury. Zapamiętamy Panią Profesor Krystynę Zielińską jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego, wrażliwego. Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.