• Charytatywny Bieg w Piżamach

  W niedzielę 26 września przy pięknej, słonecznej pogodzie nad Średzkim Jeziorem odbył się I Charytatywny Bieg w Piżamach. Stowarzyszenie "Przyjazna Trójka" we współpracy z SP3 oraz z Fundacją "Gdy liczy się czas" zorganizowały bieg charytatywny w piżamach lub szlafrokach.  Ogranizatorzy przygotowali trzy dystanse: dzieci do lat 6 biegły na 300m, dzieci i młodzież do 15 lat, miały do pokonania dystans 600m, natomiast młodzież ze szkół średnich i dorośli biegali na dystansie 1200m.

  Wrzesień jest miesiącem, w którym okazujemy szczególne wsparcie dzieciom zmagającym się z chorobami nowotworowymi. Dlatego też celem wydarzenia było wsparcie dzieci walczących o powrót do zdrowia. Uczestnicy spotkania mogli wrzucać pieniądze do puszek, a zebrana kwota została przekazana na konto Fundacji "Gdy liczy się czas".

  W ramach solidarności z dziećmi leczonymi na Oddziałach Onkologicznych w dzisiejszym biegu wzięło udział wielu licealistów, którym bardzo dziękujemy za to, że chcieli zostać Aniołami Stróżami Dziecka z Oddziału Onkologicznego jak to pięknie wyraziła organizatorka ze Stowarzyszenia "Przyjazna Trójka" pani Barbara Zimowska-Ciupka.

  Impreza była fantastycznie zorganizowana, humory dopisywały wszystkim uczestnikom i wypada tylko na koniec napisać - do zobaczenia za rok!

   

   

 • Sprzątanie świata

  W piątek 17 września 2021r. uczniowie klas 1b i 1c wraz z wychowawcami: panią Marzeną Wisińską - Zadrużyńską i panią Beatą Szymańską sprzątali park Planty oraz park za bankiem Santander. Efektem sprzątania było kilka worków śmieci. Tegorocznym hasłem Sprzątania Świata było "Myślę, więc nie śmiecę".

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - z uwagi na wymogi epidemiczne - odbyło się w dwóch turach. O godz. 10.00 powitaliśmy 4 nowe klasy pierwsze oraz uczniów klas drugich. Po części oficjalnej i przemówieniu pani dyrektor, zostało wręczone stypendium fundowane przez firmę "Decora" dla najlepszego i najbardziej zaangażowanego ucznia klasy biznesowo-menadżerskiej. W tym roku nagrodę otrzymała uczennica klasy 2c, Aleksandra Taszarek, która w ubiegłym roku szkolnym osiągnęła imponującą średnią ocen 5,33 ze wszystkich przedmiotów. Po uroczystości na sali sportowej, uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

  O godz. 10.30 rozpoczęła się uroczystość klas trzecich. Jak co roku, rozpoczęcie roku szkolnego jest okazją do wręczenia Nagrody dla Najlepszego Maturzysty, którą otrzymał Dawid Lisiewicz z klasy 3a. Nagrodę odebrał w towarzystwie rodziców z rąk dyrekcji i przewodniczącej Rady Rodziców. Fundatorem nagrody dla Najlepszego Maturzysty była Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego.

  Dawid zdawał 6 przedmiotów maturalnych - 3 obowiązkowe i 3 rozszerzone. Warto zaznaczyć, że Dawid z dwóch przedmiotów  - matematyki i języka angielskiego uzyskał maksymalny wynik 100%. W przyszłości pragnie podjąć studia na Politechnice Poznańskiej.

  Życzymy wszystkim pomyślności w nowym roku szkolnym !

 • Szczepienia przeciw Covid-19

  W związku z rekomendacją szczepień dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia informujemy, że w punkcie szczepień w Środzie Wlkp. ul. Żwirki i Wigury 10 ( Szpital średzki) odbywają się szczepienia bez wcześniejszej rejestracji. Osoby niepełnoletnie w obecności rodzica lub opiekuna prawnego mogą się zaszczepić. Punkt szczepień populacyjnych i powszechnych jest miejscem do tego przystosowanym. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne.

  W załaczniku znajdują się informacje dotyczące szczepień.

  Szczepienia_-_profilaktyka_choroba_zakaznych_Materialy_edukacyjne.pdf 

 • Zaproszenie na warsztaty

  Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na zajęcia w ramach realizacji projektu „Akademia ‘21”

  „Szkoła Młodych Polityków i Organiczników” odbędzie się w dn. 23-28.08.2021 r. Zajęcia dla młodzieży przewidziane są w godz. 8.00-16.00 i w tym czasie organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg warsztatów oraz spotkań z politykami, dziennikarzami i aktywistami. Tematy zajęć to:

  • Partycypacja na poziomie lokalnym. Budżety obywatelskie i jednostki pomocnicze gminy "trampoliną" do działalności politycznej i społecznej;
  • Negocjacje i mediacje, czyli jak postawić na swoim i zadowolić innych;
  • Komunikacja w sieci: od koncepcji, przez autoprezentację, do realizacji materiałów video - warsztaty w studiu telewizyjnym;
  • Komunikacja w sieci: dźwięk w video, emisja głosu, podcasty – warsztaty w studiu radiowym

  Organizatorzy zapewniają uczestnikom wyżywienie podczas warsztatów i opiekę wykwalifikowanych trenerów i szkoleniowców, wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia odbywać się będą w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5, 61-614 Poznań.

  Udział w „Szkole Młodych Polityków i Organiczników” jest bezpłatny. Warunkiem zakwalifikowania się do projektu jest wiek 15-18 lat oraz złożenie kompletu dokumentów (formularz zgłoszeniowy, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych). Dokumenty należy przesłać w wersji elektronicznej na adres: akademia2021@amu.edu.pl.

  Szczegóły na stronie:

  https://wnpid.amu.edu.pl/strona-glowna/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/szkola-mlodych-politykow-i-organicznikow 

   

 • Listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły

  W szkole wywieszono listy zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły i niezakwalifikowanych.

  Do 30 lipca należy dostarczyć do szkoły oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu.

  Jeżeli uczeń wybrał inną szkołę, a złożył wniosek do liceum prosimy o jak najszybsze  poinformowanie szkoły o decyzji, ponieważ na zwalniające się miejsca czekają inni uczniowie.

 • Godziny otwarcia sekretariatu

  Od 19 lipca do 13 sierpnia br. sekretariat

  Liceum Ogólnokształcącego

  im. Powstańców Wielkopolskich

  będzie czynny w godzinach od 8.00 do 14.30.

 • Odbiór świadectw maturalnych

  Zapraszamy absolwentów po odbiór świadectw maturalnych w poniedziałek

  5 lipca 2021 r. do łącznika wg harmonogramu:

  godz. 12.00 klasa 3A

  godz. 13.00 klasa 3B

  godz. 14.00 klasa 3C

  absolwenci lat ubiegłych godz. 14.30

 • Karma dla schroniska

  Licealiści od czasu powrotu do nauki stacjonarnej zbierali karmę dla średzkiego schroniska. Oto efekty naszej zbiórki, której koordynatorem była pani Marlena Szymańska.

 • Życzenia

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Zakończenie roku szkolnego 2020 – 2021 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się w piątek 25 czerwca na sali sportowej. Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Był on wyjątkowy, gdyż z powodu pandemii większość czasu uczniowie spędzili  w domu, przy komputerach. Powrót do szkoły na ostatni miesiąc nauki pozwolił zorganizować zakończenie roku szkolnego, odebrać świadectwa i  docenić tych, którym udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki.  Spośród 339 uczniów klas pierwszych i drugich, 70 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku Rada Rodziców postanowiła po raz pierwszy przyznać nagrodę promującą uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w danej klasie. Przyznawana jest za pracowitość oraz  jak najlepsze wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. Otrzymują ją  uczniowie z najwyższą średnią z każdej klasy z wyłączeniem uczniów nominowanych do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  Stypendium Prezesa  Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi, który otrzymał promocję  z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen  w szkole. Jest ono przyznawane jednemu uczniowi czteroletniego liceum i jednemu uczniowi trzyletniego liceum na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. W tym roku szkolnym stypendia przyznane będą  Mateuszowi Piszczatowskiemu z klasy IA ze średnią 5,60 oraz Oliwii Binkowskiej z klasy 2E ze średnią 5,58.

  Nagrody Rady Rodziców wręczyła przewodnicząca Pani Anna Pruchniewicz, otrzymali je:

  z klasy 1a  Andżelika Józefiak ze średnią 5,07,  z klasy 1b Dagmara Stachowiak - 5,20, z 1c  Aleksandra Taszarek ze średnią 5,33, z kl. 1d Paweł Kościelniak i Kamil Nowak ze średnią 5,20, z klasy 2a  Alicja Tomczak - 5,21, z 2b  Patrycja Stępa i Mariusz Binkowski ze średnią 5,29, z kl. 2c Antonina Wójkiewicz ze średnią 5,14, z kl. 2d Dominik Danilewicz ze średnią 5, 57, z kl. 2e Adam Komorowicz -5,10, z kl. 2f Maria  Szafran ze średnią 5,10, z kl. 2g Zofia Szymkowiak – 5,00, z kl. 2 h Filip Kossowski ze średnią 5,10.

  Zakończenie roku szkolnego to również pożegnanie nauczycieli, którzy kończą współpracę z liceum. Pani Dyrektor Katarzyna Światowy w imieniu uczniów i nauczycieli podziękowała Księdzu Karolowi Świergoszowi za trzy lata wsparcia duszpasterskiego, za życzliwość i poczucie humoru i zawsze dobro słowo i czas dla uczniów, Panu Krzysztofowi Mateckiemu nauczycielowi języka angielskiego za wsparcie i profesjonalizm. W tym roku szkolnym kończy się kadencja pani Anny Pruchniewicz jako przewodniczącej Rady Rodziców  cała społeczność podziękowała pani Pruchniewicz za współpracę i w wsparcie. Po uroczystościach na sali sportowej uczniowie z wychowawcami udali się do klas gdzie otrzymali świadectwa, nagrody za udział w konkursach, podsumowali poprzedni roku szkolny i porozmawiali o planach na wakacje.

 • Wycieczki i piknik.

  Wycieczki i piknik.

  W środę 23 czerwca uczniowie i nauczyciele z pięciu klas Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich wzięli udział w jednodniowych wycieczkach do Wrocławia, Poznania, Rogalina i Kórnika, tydzień wcześniej dwie klasy były w Dobrzycy i w Gołuchowie. Były to pierwsze wspólne wyjazdy klas od  prawie dwóch lat, pogoda dopisała, humory również. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły, żeby wziąć w czwartek udział w pikniku szkolnym. Były rozgrywki sportowe; siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, rzuty do kosza, przebieranki. Rywalizowały klasy między sobą oraz z nauczycielami. Zmagania sportowe organizowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Alina Cichowlas,  Pan Tomasz Kaczmarek i Pan Adam Eichler. Mniej zainteresowani sportem wytężali umysł w rozgrywkach szachowych, które koordynował Pan Sławomir Brambor, a utalentowani muzycznie i nie tylko bawili się w karaoke z panią Beatą Senftleben, pani Marzena Wisińska-Zadrużyńska serwowała w sali nr 3 kawkę. Na boisku szkolnym szalał grill z kiełbaskami dla każdego. W Grillmasterów wcielili się panowie Grzegorz Kasprzak i Dominik Leszczyński. Bardzo udane zakończenie szkoły, w piątek świadectwa i wakacje.

 • Wycieczka do Wrocławia

  W dniu 23 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielami: Mileną Bianek, Natalią Olkiewicz, Aleksandrą Hamrol-Narożną, Dominikiem Leszczyńskim, Katarzyną Węcławiak i Lucyną Zielinską uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Licealiści spacerowali po Ostrowie Tumskim, odbyli rejs po Odrze oraz zwiedzali słynne wrocławskie ZOO. Był też czas na obejrzenie panoramy Wrocławia z Sky Tower i zrobienia pięknych zdjęć w Ogrodzie Japońskim. Wycieczka była świetną okazją do integracji klas. 

 • Zakończenie roku szkolnego

  Harmonogram zakończenia roku szkolnego:

  klasy 1 A, B, C i D godz. 9.30 w sali sportowej,

  klasy 2 A, B, C, D, E, F, G, H godz. 10.00 w sali sportowej.

  Po uroczystościach oficjalnych uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach.

 • SZCZEPIMY SIĘ!!!

 • Rozwiązanie Szkolnego Konkursu Filozoficznego

  Dnia 11 czerwca 2021r. 30 uczniów klas pierwszych brało udział II Konkursie Filozoficznym. Pierwszoklasiści udowodnili, że zagadnienia tymi "ontologia", "sofistyka" czy "czwórmian leczniczy" są dla nich zrozumiałe.

  Dnia 14 czerwca nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w auli z udziałem dyrekcji i członków zespołu humanistycznego.

  Najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Piotr Przepiórkowski 1c, Zofia Stachowiak 1b, Paulina Wojkiewicz 1a, Mateusz Piszczatowski 1a

  2. Jagoda Kowalska 1b

  3. Stanisław Kajdan 1d

  Gratulujemy!

 • Wykład Uniwersytetu Medycznego

  Klasa 2B medyczno – przyrodnicza, 11 czerwca 2021 roku, uczestniczyła online w wykładzie prowadzonym przez prof. dr hab. n. med. Wojciecha Kozubskiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Temat wykładu to: „Choroby układu pozapiramidowego” w ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.

 • LOtne słowa rozstrzygnięte

  Znamy już wyniki kolejnej edycji  literackiego konkursu LOtne słowa. W tym roku wzięło w nim  udział  czternastu uczniów naszej szkoły. Prace nadsyłane były w dwóch kategoriach - proza i poezja. Jury postanowiło wyróżnić następujących autorów:

  w kategorii proza - I miejsce - Zofia Kuźniewska za opowiadanie "Postęp"

                                      II miejsce - Martyna Błaszyk - "Śnieg krwią skropiony"

                                       III miejsce - Bartosz Filipiak -"Piłki, latawce"

                                       wyróżnienie - Wiktoria Grala - "Ostatnia opowieść"

  W kategorii poezja przyznano dwa miejsca:

                                     I miejsce - Anna Martyn   - "Niewyrażalność", "Nostalgiczna melancholia"

                                     II miejsce - Alicja Grzybowska - "Cień", "Od środka"

  Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w konkursie za rok!

 • "Mały kleszcz - duży problem?"

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej realizuje projekt edukacyjny  "Mały kleszcz - duży problem?".

  Ze względu na gwałtowny wzrost liczebności kleszczy oraz zwiększenie się obszarów ich występowania (coraz częściej można je spotkać w miastach: parkach, skwerach, przydomowych ogródkach, a nawet w piwnicach) bardzo ważna jest edukacja w tym temacie.

  Celem projektu edukacyjnego „Mały kleszcz – duży problem”, realizowanego na terenie woj. wielkopolskiego od 2018 roku, jest wzrost poziomu wiedzy społeczeństwa na temat kleszczy, związanych z nimi zagrożeń oraz profilaktyki chorób odkleszczowych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34, 798-674-080

Galeria zdjęć