• Wirtualny spacer
  • WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

   Ekran na parterze                                         Ekran w łączniku

                                    

    

  • Aktualności

     • 3a na wykładzie na UAM

      3a uczestniczyła w ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu organizowanym przez Instytut Filologii Słowiańskiej. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat "Nieznośnej lekkości bytu" M. Kundery, poznali czeskie zwyczaje związane z życiem codziennym. Całość została podsumowana projekcją filmu P. Zelenki "Zagubieni".

     • Zakończenie Poznańskiej Ligi Debat.

      Zakończyła się kolejna edycja Poznańskiej Ligi Debat. Miło nam poinformować, że po zwycięstwie w debacie z drużyną VI LO z Poznania III miejsce w całej lidze zajęła nasza drużyna. Szkołę w tegorocznej edycji PLD reprezentowali: Wikoria Grala, Anna Kajdan, Mateusz Piszczatowski, Stanisław Nowicki, Kajetan Buziak, Krzysztof Malinowski. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Dodatkowo najlepszym mówcą całej Ligi został Mateusz Piszczatowski, wielkie gratulacje. (Nagrodę z rąk p. Joanna Scheuring-Wielgus w zastępstwie Mateusza odebrał Stanisław Nowicki)

     • ,,Światowy dzień bez tytoniu"

      W piątek 7 czerwca grupa uczniów z klasy 3b w ramach kampanii ,,Światowy dzień bez tytoniu", promowała walkę z uzależnieniem od nikotyny. Przez cały dzień można było pogłębić swoją wiedzę na temat tego uzależnienia dzięki rozwieszonym plakatom, gazetce w sali 29 i przygotowanej prezentacji. Na zakończenie tematycznie przebrani uczniowie wręczali społeczności szkolnej ulotki.

     • "Rozprawa młodych nad Czerwcem'56"

      Nasi uczniowie: Konrad Łuczak, Kamil Szał, Michał Sobierajski brali udział w Ogólnoszkolnej Konferencji "Rozprawa młodych nad Czerwcem'56" zorganizowanym przez Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. W/w uczniowie są autorami filmu dt uczestnictwa naszej szkoły w akcji "Światełko dla Czerwca'56"

     • Złote szkoły NBP

      LO zdobyło tytuł Złotej szkoły NBP i znalazło się wśród 50 najlepszych szkół średnich w Polsce, które najlepiej wykonały zadania związane z ekonomią.

      W nagrodę otrzyma 2000zl do wykorzystania na promowanie edukacji ekonomicznej

     • "Edukacja z wojskiem"

      Żołnierze ze Śremu z uprawnieniami medycznymi przeprowadzają szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Między innymi przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz używanie defibrylatora AED. Zajęcia odbywają się w ramach programu "Edukacja z wojskiem".

     • Spotkanie z panią doktor Justynę Zaborowską-Musiał

      4 czerwca gościliśmy panią doktor Justynę Zaborowską-Musiał, która wprowadziła nas w świat komedii Moliera, między innymi przeanalizowaliśmy analogię pomiędzy Skąpcem Moliera a Misą pełną złota Plauta. Przy okazji Pani doktor odkryła talent aktorski - wykonanie lamentu Harpagona przez Filipa z 2a pozostanie na długo w naszej pamięci!

     • A to Polska!

      Spotkanie z naszym absolwentem Panem Piotrem Buczmą oraz Panem Krzysztofem Lichończakiem dotyczące informacji turystycznych o zabytkach "małej i większej Ojczyzny". Panowie również przekazali informację skąd wzięła się ich pasja oraz w jaki sposób wyszukują informacji o danych obiektach. Dziękujemy!

     • Poznańska Liga Debat.

      Trzeci raz z rzędu nasza drużyna debatancka będzie walczyć o 3 miejsce w Poznańskiej Lidze Debat. Dzisiaj w 1/4 finału okazała się lepszą w debacie nad tezą "W Polsce powinno się w pełni zakazać hazardu" od drużyny Niepublicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Poznania. Niestety w 1/2 finału po niezwykle wyrównanej debacie nad tezą " ONZ nie powinno wprowadzać rezolucji ograniczających rozwój sztucznej inteligencji " stosunkiem głosów sędziowskich 2:1 musiała uznać wyższość drużyny Zespołu Szkół Komunikacji.

     • Sukcesy w konkursie Sprachdoktor

      W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor udział wzięło 1833 uczniów, z 118 szkół.

      W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczniów.

      Dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach pierwszych otrzymała Barbara Osinska (33 miejsce w województwie wielkopolskim).

      Dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich otrzymała Aleksandra Sławińska (14 miejsce w województwie wielkopolskim).

     • Złoto na 8 festiwalu biegów sztafetowych

      8 festiwal biegów sztafetowych im. Pawła Edmunda Strzeleckiego wokół Dworu w Koszutach

      Szkołę reprezentowali Maria Karasińska, Amelia Pruchniewicz, Natalia Stawska, Laura Nowicka, Anna Karasińska, Weronika Wojciechowska, Marta Adamczyk, Kacper Kruk, Sebastian Wojciński, Jan Nowaczyk, Dawid Kaczmarek.

     • Wycieczka klasy 1b

      W piątek 17.05.2024 r. klasa IB pod opieką wychowawcy Agnieszki Szymańskiej – Michalak i ks. Tomasza Staśkiewicza udała się na wykład otwarty pod tytułem: „Jak wytropić przestępcę? O chemii w kryminalistyce.” jaki miał miejsce na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Archidiecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. Młodzież zobaczyła w kaplicy adoracji kopię Całunu Turyńskiego poświęconą przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz wysłuchała jego historii. Na koniec wyjazdu uczniowie spędzili wspólny czas na integracji przy włoskich specjałach w restauracji.

     • Wirtualny spacer po kościele

      Wirtualny spacer po kościele NSJ w Środzie Wlkp. przygotowany przez uczniów z klasy 3b przy pomocy p. Beaty Senftleben oraz ks. Tomasza Staśkiewicza. Uczniowie rozpoczęli swoją pracę od przeglądu dostępnych programów do tworzenia wirtualnych spacerów. Samodzielnie wybrali program, który spełniał ich oczekiwania. Postanowili skorzystać z kreatora firmy Walksee. Warto podkreślić, że uczniowie nie posiadali profesjonalnego aparatu do wykonywania zdjęć sferycznych. Wirtualny spacer powstał z fotografii wykonanych smartfonem.

     • Zakończenie szkoły - rocznik 2024

      26 kwietnia 2024 roku o godzinie 16.00 odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów klas czwartych.

      W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych:

      Starosta Powiatu Średzkiego - pan Ernest Iwańczuk, Wicestarosta Powiatu Średzkiego - pani Małgorzata Wiśniewska - Zabłocka, Burmistrz Miasta i Gminy Środa Wlkp. - pan Piotr Mieloch, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych - pani Małgorzata Bartkowiak, Wiceprzewodnicząc Rady Powiatu – pan Jacek Gabała, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Paweł Wullert,

     • Konkurs Logicznego Myślenia

      4 kwietnia odbyly się szkolne eliminacje XXIII Konkursu Logicznego Myślenia, w którym brało udział 45 uczniów. Do finału przeszły dwie drużyny w składzie Magda Gruszczyńska, Weronika Wojciechowska, Olgierd Prymas oraz Zofia Duszczak, Julia Niczke, Marcin Ratajczak zdobywając dzisiaj odpowiednio 1. i 3. miejsca. Gratulacje!!!

     • Klasy lingwistyczne na wykładach

      22 kwietnia klasy lingwistyczne 1e oraz 2e wzięły udział w wykładzie na temat literatury podziemia antykomunistycznego, w krótkiej lekcji języka tureckiego, a następnie obejrzały film produkcji bułgarskiej A wszystko to na Wydziale Filologii Słowiańskiej UAM w Poznaniu, dzięki zaangażowaniu prof.dra hab. Wojciecha Jóźwiaka.

     • Dzień Ziemi

      Ekologiczne torby z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole. Pamiętajcie o nich szczególnie podczas zakupów, żeby ograniczyć ilość produkowanych sztucznych odpadów – reklamówek czy jednorazowych torebek foliowych

     • Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

      W sobotę 20 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Środzie odbył się etap rejonowy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Tak jak przed rokiem pierwsze miejsce zajęła drużyna LO w składzie: Aniela Mikrut, Martyna Michalak, Norbert Miśkiewicz, Antoni Nowacki i Maria Nowak. Tym samym licealiści awansowali do etapu wojewódzkiego, który w maju odbędzie się w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej etap diecezjalny

      W czwartek 18. kwietnia, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu, odbył się etap diecezjalny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 1b: Patrycja Król, Iga Szczepaniak, Antonina Kapała pod opieką ks. Tomasza Staśkiewicza. W całej Polsce przedstawiciele ponad 1,2 tys. szkół średnich przystąpili do pisania testu dotyczącego znajomości Dziejów Apostolskich i Księgi Sędziów, stanowiących tegoroczny zakres biblijnych zmagań. Po napisaniu konkursowego testu uczestnicy wzięli udział w animacji misyjnej Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu. Uczestniczkom konkursu gratulujemy osiągnięcia dobrego wyniku w konkursie i zapraszamy do przyszłorocznej edycji.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Niedziela16.06.2024
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej