• Wirtualny spacer
  • WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

   Ekran na parterze                                         Ekran w łączniku

                                    

    

  • Aktualności

     • Wycieczka do Poznania

      W czwartek 27. października uczniowie klasy IC pod opieką wychowawczyni p. Aleksandry Hamrol-Narożnej oraz klasy IE pod opieką wychowawcy p. Dominika Leszczyńskiego oraz ks. Tomasza Staśkiewicza udali się na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego w Poznaniu. Podczas wycieczki uczniowie przypomnieli sobie historię początków państwa polskiego jakie związane są z Poznaniem a w sposób szczególny z Bazyliką Archikatedralną i kościołem Marii Panny. Zwiedzili również podziemia katedry, uczestnicząc w pokazie multimedialnym przybliżającym historię Ostrowa Tumskiego. Wyjazd zakończył się integracją na kręgielni.

     • Mistrzowskie liceum na 100-lecie szkoły

      We wtorek 11 października 2022 r. dziewiętnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych, które odbyły się w Żerkowie. Dziewczęta z rocznika 2004-2007 rywalizowały na dystansie 1500m, natomiast chłopcy biegli na 2000m. Chyba mało kto się spodziewał, że licealiści wygrają klasyfikację zespołową tych mistrzostw, a tak właśnie się stało. Pośród 24 sklasyfikowanych szkół średzkie liceum zajęło pierwsze miejsce i o 1 punkt wyprzedziło Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach.
      Klasyfikacja końcowa zawodów:
      1. LO Środa 61 punktów
      2. ZS nr 2 Szamotuły 60
      3. ZSP Nietążkowo 57
      4. ZS nr 1 Ostrzeszów 57
      5. I LO Ostrów 57
      6. I LO Chodzież 49

     • Sukcesy w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Piskurz

      Talent literacki to ogromny skarb. Jego posiadaczką jest Martyna Błaszyk z klasy IVa. Nasza uczennica była już nagradzana w powiatowym konkursie LOtne Słowa, na który zgłaszała swoje opowiadania. Jednak tym razem jej sukces jest znaczenie większy, ponieważ zajęła I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Piskurz organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Młodzi pisarze mieli za zadanie w krótkim utworze prozatorskim (esej, opowiadanie, felieton, reportaż) opisać zdarzenie, którezmieniło świat, kraj, społeczeństwo, nasze małe ojczyzny. Martyna napisała opowiadanie zatytułowane "Nie pozostały nawet popioły", poruszające temat Holocaustu. Zwycięzców uhonorowano 7. października podczas uroczystej gali. Prace laureatów konkursu opublikowane zostały w książce.
      Martynie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć!

     • Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

      W dniu 6 października w parku Łazienki w Środzie Wielkopolskiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Wśród 24 uczestników z naszej szkołyznalazło się 5 uczniów, którzy zdobyli medale.
      Dolniak Magdalena – złoty medal kategoria dziewcząt rocznik 2005 i starsze
      Jaskólska Marta – brązowy medal kategoria dziewcząt rocznik 2005 i starsze
      Natalia Stawska – srebrny medal kategoria dziewcząt rocznik 2007 i 2006
      Maria Golec – brązowy medal kategoria dziewcząt rocznik 2007 i 2006
      Filip Łasocha – złoty medal kategoria chłopców rocznik 2005 i starsi
      Pozostali uczestnicy:
      Julia Panek Ia
      Łuczak Konrad Ia
      Martyna Kmieciak IVb
      Jakub Szymczak IVb
      Olga Michalak IVb
      Beata Kapitan IVb
      Jerzy Maleszka Ic
      Marcin Ratajczak Ic
      Jakub Janeczko Ic
      Maria Szymkowiak Ic
      Zbyszko Sowa Ic
      Antoni Stanicki Ic
      Bartosz Szymkowiak IIIc
      Filip Sznura IIIC
      Kruk Kacper Iic
      Oskar Górski Iic
      Kacper

     • Dzień Chłopca w LO

      Jak co roku, 30 września, obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu każdy chłopak mógł się poczuć wyjątkowo, ponieważ w każdej klasie zorganizowano liczne atrakcje. W klasie 4c dziewczyny zrobiły dla swoich kolegów przepyszne tosty, a w klasie 3a chłopcy zostali poddani testom przedmiotów kobiecych. Było dużo śmiechu, ale niektórzy chłopcy wykazali się naprawdę immponującą wiedzą. W klasie 1d chłopcy otrzymali babeczki wykonane przez swoje koleżanki oraz zmierzyli się z Kahootem na temat znajomości klasy.

     • Wolontariat "Speaking concerts"

      W niedzielę 25 września grupa uczniów z klasy IIC, pod opieką wychowawcy p. Beaty Szymańskiej, udała się na Aulę UAM w Poznaniu. Celem wyjazdu była pomoc w ramach wolontariatu dla Fundacji „Fabryka sztuki” w związku z koncertami edukacyjnymi z cyklu: „Speaking concerts”. Tematem wrześniowego koncertu był: „Jazz Sebastian Bach”. Udział w wydarzeniu kulturalnym był pretekstem do szerszego spojrzenia na muzykę baroku, w której improwizacja, podobnie jak w jazzie, była jedną z najbardziej pożądanych umiejętności
      każdego muzyka. Podczas części wykładowej można było dowiedzieć się czym jest basso continuo, czy można widzieć muzykę, ile funtów można zapisać cyframi oraz czy Bach był dobrym Band leaderem? Znakomici artyści, genialna muzyka i fascynujący komentarz prof. Marcina Sompolińskiego stanowiły gwarancję niezapomnianego niedzielnego wieczoru.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

      W trzecim tygodniu września odbyła się akcja "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych". Uczniowie mogli się zapoznać z informacjami na temat tych chorób, czytając ulotki, które rozwieszone były na tablicach ogłoszeń szkoły. Młodzież miała też udostępnioną prezentację na monitorze szkolnym oraz możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego w internecie, do którego otrzymała link. Wszystko to było po to, aby podnieść świadomość młodzieży o tym jak można zapobiegać szerzeniu się chorób zakaźnych. Na koniec tygodnia odbył się test, w którym udział wzięło 50. uczniów. Wśród zwycięzców znalazło się pięcioro z nich. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 3B - Szymon Kubacki, drugie miejsce dzieliły wspólnie trzy osoby - Weronika Bzodek (klasa 4B), Zofia Stachowiak (klasa 3B) i Maria Nowicka (klasa 2B). Na trzecim miejscu znalazła się Hanna Witaszak z klasy 3B. Wszystkim składamy gratulacje!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 miało w tym roku szczególny charakter. W pierwszej części uroczystości dyrekcja, nauczyciele i uczniowie powitali następujących gości: Starostę Powiatu Średzkiego pana Ernesta Iwańczuka, Wicestarostę Powiatu Średzkiego panią Małgorzatę Wiśniewską- Zabłocką, Kierownik Wydziału Oświaty panią Małgorzatę Bartkowiak, Prezesa Spółki LUKS pana Macieja Osucha oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Buziak.

     • Egzaminy poprawkowe

      23 sierpnia 2022r. godz. 9.00 egzaminy poprawkowe maturalne. Absolwentów, którzy piszą te egzaminy zapraszamy na 8.30.

      We wtorek 23 sierpnia odbędą się również egzaminy poprawkowe z matematyki - godz. 9.30

      25 sierpnia, w czwartek odbędą się egzaminy poprawkowe z języka polskiego i chemii, o godz. 9.00

     • Komunikat

      Od 1 lipca 2022 r. sekretariat szkoły czynny

      w godzinach od 8.00 do 14.00

      Przypomnienie terminów rekrutacyjnych:

      od 24 czerwca 2022 r. do 12 lipca 2022 r. - Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty (w wyjątkowych sytuacjach można przesłać skany na maila: rekrutacja.losroda@wp.pl - prosimy o wcześniejsze poinformowanie telefonicznie 612852434)

     • Poznańska Piesza Pielgrzymka na noclegu w Liceum

      W środę 06.07 z katedry poznańskiej wyruszyła 88. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dla kilku grup pierwszy dzień pielgrzymowania obejmował trasę Poznań – Środa Wielkopolska. Pod wieczór do parafii Najświętszego Serca Jezusa w Środzie dotarła rozśpiewana, licząca sto dwadzieścia osób grupa młodzieżowa. Część pielgrzymów znalazła nocleg w hali sportowej liceum. Po wypoczynku następnego dnia kontynuowali dalsze pielgrzymowania do jasnogórskiego sanktuarium.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      Zakończenie roku szkolnego 2021 – 2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się w piątek 24 czerwca na sali sportowej. Na uroczystości obecni byli v-ce starosta powiatu średzkiego, pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, kierownik wydziału oświaty pani Małgorzata Bartkowiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Monika Buziak.

     • Wycieczka do Gdańska

      Dnia 22.06.2022 w ramach programu dofinansowanego przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę" klasy 3B oraz 3C odwiedziły Gdańsk. Wśród atrakcji turystycznych znalazły się: Muzeum II Wojny Światowej oraz zwiedzanie centrum Gdańska - Długi Targ, Fonatanna Neptuna, stare spichlerze nad Motławą. Pojechaliśmy także na Półwysep Westerplatte, a zwiedzanie zakończyliśmy na plaży. Uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i w bardzo dobrych humorach, z nadzieją, że kiedyś uda się im powrócić do stolicy województwa pomorskiego.

     • Ogłoszenia

      Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022r. o godz. 9.00.

      Zapraszamy także na mszę św. w Kościele NSJ o godz. 7.30.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Piątek19.07.2024
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej