• Wirtualny spacer
    • WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

      Ekran na parterze                                         Ekran w łączniku

                                       

       

    • Aktualności

          • Filmowy dzień

            Piątek, 9 lutego obfitował w wiele interesujących wydarzeń w naszej szkole.

            Klasy humanistyczne 1a, 2a, 3a oraz klasa 2c wzięły udział w warsztatach na temat kinematografii bułgarskiej. Spotkanie prowadził prof. UAM dr hab. Wojciech Jóźwiak, slawista bułgarysta. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest kultura i literatura bułgarska XIX – XX wieku. Uczniowie w trakcie warsztatów obejrzeli film niemy z 1917 „ Miłość jest szaleństwem” oraz film w konwencji kryminału z 2008 roku, „Zift” wg powieści Władisława Todorowa pod tym samym tytułem. W 2009 roku film był oficjalnym kandydatem Bułgarii do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

          • Sukcesy naszych uczniów w języku niemieckim!

            W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund organizowanym przez JERSZ - Łowcy Talentów udział wzięło 2500 uczniów z całej Polski, w tym 12 osób z naszej szkoły.

            Najwyższe miejsce 10 w województwie zdobyła Karolina Hauke z klasy IIE.

            Karolina otrzymała również Dyplom Uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich.

          • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

            3 lutego nasi uczniowie: Kajetan Buziak, Mateusz Piszczatowski, Kamil Szał i Michał Sobierajski brali udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze uzyskując z testu pisemnego ponad 30 punktów na 50 możliwych. Najlepiej spisał się Kajetan Buziak, który zajął 5 miejsce.

          • Nowy mural

            Uczniowie naszej szkoły Maria Biniarz, Ania Bączkiewicz, Maja Szczepaniak, Małgosia Kurka, Julia Kuźma, Kasia Senftleben i Janek Wójkiewicz wykonali mural. Korytarz przy bibliotece, to teraz zupełnie inne miejsce, każdy może się o tym przekonać i w niezwykłym otoczeniu poczytać książkę, porozmawiać ze znajomymi.

          • Pożegnanie wspaniałej nauczycielki

            6 lutego 2024 roku zmarła Pani Profesor Krystyna Zielińska.

            Pani Krystyna Zielińska była wieloletnią nauczycielką języka polskiego w naszej szkole (1974-1999), prawdziwą nauczycielką i wychowawczynią. Nie szukała poklasku. Cierpliwie, jak rzeźbiarz, kształtowała młodzież na mądrych obywateli, wprowadzała nas w świat literatury i kultury. Zapamiętamy Panią Profesor Krystynę Zielińską jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego, wrażliwego. Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

          • ETAP DIECEZJALNY OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

            W środę 10.01.2024 r., w Domu Towarzystwa Chrystusowego, odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pt. Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła. Naszą szkołę reprezentowali Iga Szczepaniak z klasy 1b i Paweł Buczma z klasy 4a pod opieką ks. Tomasza Staśkiewicza.

            Po napisaniu testu konkursowego uczestnicy olimpiady uczestniczyli w koncercie kolęd w wykonaniu chóru szkolnego Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Następnie uczestnicy otrzymali z rąk ks. Biskupa Jana Glapiaka pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy bardzo dobrego wyniku i zachęcamy pozostałych uczniów do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji.

          • Wycieczka klasy 1b

            We wtorek 09.01.2024 r. klasa IB pod opieką wychowawcy Agnieszki Szymańskiej – Michalak i ks. Tomasza Staśkiewicza udała się na wyjazd do kościoła franciszkanów w Poznaniu. Podziwiali okazały żłóbek bożonarodzeniowy z racji osiemsetnej rocznicy powstania pierwszej szopki zbudowanej przez św. Franciszka z Asyżu. Następnie spędzili czas na integracji na bowlingu.

          • Dzień Patrona 2023

            W piątek, 22 grudnia w sali sportowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona.

            Wśród zaproszonych gości byli:

            Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka wiecestarosta

            Maria Mieszczak wiceburmistrz

            Małgorzata Kaczmarek – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Środa Wlkp.

            Anna Kicińska – z Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Powiatu Średzkiego

          • Koncert świąteczny

            21 grudnia w naszym ogólniaku odbył się pierwszy koncert piosenek świątecznych w języku angielskim i niemieckim. W nastrojowej scenerii szkolny chór oraz wszyscy ochotnicy, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu, zaśpiewali najbardziej znane piosenki o tematyce świątecznej. Wśród hitów koncertu można było usłyszeć Last Christmas (Wham!), Mistletoe and Wine (Cliff Richards), Merry Christmas everyone (Shakin Stevens), Let it snow czy All I want for Christmas (Mariah Carrey) grane na bum bum rurkach. Koncert organizowany był przez nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego, nie mogło więc zabraknąć niemieckiego akcentu w postaci utworu Oh Tannenbaum. Był to pierwszy koncert tego typu w liceum, ale z pewnością nie ostatni!

          • Spotkanie z Mikołajem

            13 grudnia po raz 28 dzieci z Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej spotkały się z Mikołajem. Dzieci wraz z młodzieżą LO (klasa 3d z wychowawcą p. Agnieszką Kaczor) wykonywały prace plastyczne - bombki oraz łańcuch na choinkę, którą następnie wspólnie ubrali. Nie zabrakło też Mikołaja i podarunków dla każdego dziecka.

          • VII Dzień Wolontariusza w CKZiU

            5 grudnia w CKZiU w Środzie Wlkp., odbył się VII Powiatowy Międzyszkolny Dzień Wolontariusza. W tym roku przebiegał pod hasłem "Od Erosa do Tanatosa - pomaganie nie zna granic". Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej - pani Danuta Wieczorek, Prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla - pani Barbara Król wraz z pełnomocniczką ds. wolontariatu - panią Martą Tomys oraz Prezes PCK Oddziału Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej - pani Bogusława Deiksler.​​​​​

          • Rekolekcje adwentowe

            W dniach 04.12 – 06.12.2023 r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje adwentowe. Pierwszego dnia siostra Magdalena Król posługująca w Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach przybliżyła na czym polega jej działalność w Domu Chłopaków w Broniszewicach. Uwrażliwiła nas na problematykę związaną z niepełnosprawności. W kościele odbyło się nabożeństwo pokutne i Msza Św. celebrowana przez ks. Rafała Walida. Rekolekcjonista przypomniał nam znaczenie koła ratunkowego jakim jest sakrament pokuty i pojednania. Drugiego dnia młodzież działająca w Duszpasterstwie Młodzieży przy parafii pw. św. Mateusza w Poznaniu pokazała bogactwo form działalności duszpasterskiej. W kościele odbyła się medytacja słowno – muzyczna w wykonaniu p. organisty i Zofii Jaskuły z klasy 1B. Ks. Wojciech Lisek zaprosił nas w konferencji do wejścia na adwentową drogę nawrócenia. Trzeciego dnia ks. Tomasz przybliżył nam znaczen

          • Spotkanie z krwiodawcami

            24 listopada w restauracji Cechowa odbyło się spotkanie z krwiodawcami z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. W spotkaniu wzięli udział; Burmistrz Miasta - Piotr Mieloch, Starosta - Ernest Iwańczuk, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska- Zabłocka, Zarząd OR PCK, wolontariusze i krwiodawcy.

            Prezes OR PCK Bogusława Deiksler przedstawiła historię honorowego krwiodawstwa w Polskim Czerwonym Krzyżu. Następnie wręczane były odznaki :Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznaka Honorowa PCK III stopnia , medal pamiątkowy 65 lat HDK PCK oraz Odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi, które otrzymali m.in. nasi absolwenci Maria Jaworska (Winiarska) oraz Dawid Korcz.

          • Dawid stypendystą Prezesa Rady Ministrów!

            23 listopada w Kuratorium Oświaty w Poznaniu odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki, co najmniej dobre. W roku szkolnym 2022/2023 najwyższą średnią osiągnął Dawid Kaczmarek z klasy IIIA i to on został stypendystą. Gratulujemy!

          • Etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej

            W środę 15. listopada, w naszym liceum odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. W konkursie uczestniczyło szesnastu uczniów z wszystkich poziomów edukacyjnych. Do drugiego etapu diecezjalnego zakwalifikowali się: Paweł Buczma z klasy 4A oraz Iga Szczepaniak z klasy 1B.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował familiadę - drużyna belfrów rywalizowała z drużyną uczniów. Pytania powiązane były z naszą szkołą.

            Było dużo śmiechu, a rywalizację wygrali uczniowie nieznaczną różnicą punktów.

            Potem nastąpiło ogłoszenie wyników na nauczycieli naj... w 10 kategoriach:

          • Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych.

            Dnia 11 października w Żerkowie 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach województwa w biegach przelajowych. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w rywalizacji szkół średnich. W generalnym rozrachunku wraz ze szkołą rolniczą zajęliśmy również 3 miejsce w powiecie Średzkim. Uczniowie rywalizowali w trzecha kategoriach wiekowych. Dziewczęta biegały na dystansie 1500 metrów chłopcy natomiast pokonali dystans 2000 metrów. Na wyróżnienie zasługuje 5 miejsce Bartka Szymkowiaka z klasy 4c.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Środa18.09.2024
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej