• Wirtualny spacer
  • WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

   Ekran na parterze                                         Ekran w łączniku

                                    

    

  • Aktualności

     • Niezawodni Wolontariusze z liceum w Intermarche

      W sobotę 16 września w średzkim Intermarche ponad trzydziestoosobowa grupa wolontariuszy z
      naszej szkoły uczestniczyła w akcji charytatywnej organizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w
      Środzie. Nasza młodzież stała przy kasach i pakowała produkty zakupione przez klientów do
      reklamówek. Wielu kupujących w dowód wdzięczności wrzucało do puszek symboliczny grosz. Tym
      sposobem udało się zebrać ok. 1200 złotych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym z
      naszego powiatu. Prezes OR PCK w Środzie pani Bogusława Deiksler oraz inni społecznicy z PCK byli
      pod wielkim wrażeniem naszej młodzieży za ich zaangażowanie, profesjonalizm, urok osobisty i
      uśmiech podczas pełnienia dyżuru. Wszystkim, którzy wzięli udział i poświęcili swój sobotni czas
      chciałbym serdecznie podziękować.

     • Bardzo dobry występ lekkoatletów

      W czwartek 14 września na stadionie lekkoatletycznym ZSR w Środzie odbyły się mistrzostwa powiatu
      w lekkiej atletyce będące jednocześnie eliminacjami do memoriałów Kobielskiego i Głuszka. Młodzież
      rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2009 i młodsze oraz 2007 i 2008. Znakomicie
      spisali się reprezentanci naszego liceum, którzy zwyciężyli w aż dziewięciu konkurencjach. Nasi
      zawodnicy zajęli ponadto 11 drugich miejsc i 3 trzecie.

     • Brązowy medal Franciszka Wiczyńskiego

      Brązowy medal Franciszka Wiczyńskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Szczecinie na dystansie 110 ppł jest sporą niespodzianką.​​​​​​

      Fot. Orkan Środa

      Franek wystąpił w tej konkurencji po raz pierwszy w Szczecinie. Nieznany nikomu, bez żadnego wyniku zaskoczył chyba nie tylko rywali ale i siebie. W eliminacjach uzyskał 17,03 co było trzecim czasem w stawce. W finale potwierdził tę pozycję a jeszcze poprawił wynik na 16,85. Franek zdobył jeszcze jeden swój medal w wieloskoku. To w tej konkurencji specjalizował się do tej pory.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      Po przemówieniu Pani Dyrektor Katarzyny Światowy inaugurującym rok szkolny, przyszedł czas na wyróżnienia dla uczniów i absolwentów. Najlepszym maturzystą rocznika 2023 został Dominik Danilewicz, który uzyskał imponujące wyniki - 85% z języka polskiego, 100% z języka angielskiego p.podstawowy, 100% z matematyki p. podstawowy, 98% z informatyki p. rozszerzony, 100% z matematyki p. rozszerzony, 93% z fizyki poziom rozszerzony, 100 % z angielskiego poziom rozszerzony. Swoją przyszłość wiąże z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, gdzie będzie studiował Zaawansowane materiały i nanotechnologię.

     • Informacje o sezonie wakacyjnym w szkole.

      Od 31 lipca do 15 sierpnia szkoła będzie zamknięta.

      W dniu 3 sierpnia będą wywieszone na drzwiach szkoły, listy zakwalifikowanych uczniów po rekrutacji uzupełniającej.

      11 sierpnia wywieszone będą listy uczniów przyjętych do szkoły po rekrutacji uzupełniającej.

     • Delegacja z Vitré w naszej szkole

      W sobotę 24 czerwca naszą szkołę zaszczyciła swoją obecnością pani Mer Vitré Isabelle le Callennec wraz z panią Magaly Garreau z Komitetu Współpracy Miast Partnerskich oraz Christine Lepourcelet przedstawicielką Klubu Pływackiego. Inicjatorką spotkania była pani Danuta Grześkowiak - wieloletni nauczyciel języka francuskiego w naszej szkole (obecnie na emeryturze), która przez 20 lat zajmowała się organizacją wymian z Vitré. Pani Anna Drzazgowska i pani wicedyrektor Ewa Sadyś rozmawiały z panią Magaly Garreau na temat stworzenia grupy projektowej w ramach programu Erasmus. W spotkaniu uczestniczył również pan Burmistrz Piotr Mieloch oraz pan Starosta Ernest Iwańczuk, którzy rozmawiali z panią Mer na temat kontynuacji współpracy w ramach partnerstwa miast.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      Zakończenie roku szkolnego 2022 – 2023 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się w piątek 23 czerwca na sali sportowej. Na uroczystości obecni byli v-ce starosta powiatu średzkiego, pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, kierownik wydziału oświaty pani Małgorzata Bartkowiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Monika Buziak, Prezes Spółki LUKS pan Maciej Osuch oraz Przedstawicielka firmy POLIPAK pani Monika Matusiak.

     • "Jak nie czytam jak czytam"

      Dnia 7 czerwca 2023r. o godz. 10.00 ponad 3000 szkół w całej Polsce obchodziło zapoczątkowane przez miesięcznik "Biblioteka w szkole" święto czytelnictwa znane pod nazwą "Jak nie czytam jak czytam". W naszej szkole przedstawiciele różnych klas czytali fragmenty życiorysów sławnych osób - piosenkarzy, rzeźniarzy, literatów, malarzy. Książka Christophera Zary "Artyści udręczeni" pokazuje w krótkich opisach zmagania wielu znanych osób, z który musieli się uporać w drodze na szczyt. Efekt w naszej szkole został osiągnięty - książka tak zaciekawiła młodzież, że nie starczyło dla wszystkich jej egzemplarzy. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.

     • Wykłady na UAM

      31 maja klasa 2a w ramach współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskiej UAM wysłuchała wykładu o wykształceniu uniwersyteckim kobiet bałkańskich żyjących pod koniec XIX i na początku XX wieku. O badaniach genderowych opowiadała młodzieży prof. Magdalena Koch. Następnie uczniowie wzięli udział w lekcji języka serbskiego -poznali alfabet oraz podstawowe zwroty i słowa.

     • Drużyna „Ogólniaka” na szóstym miejscu w Wielkopolsce

      W sobotę 13 maja w Parku Cytadela w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Bardzo udany debiut w zawodach zaliczyła reprezentacja LO Środa, która w gronie dwunastu najlepszych zespołów województwa wielkopolskiego zajęła szóste miejsce. Wcześniej 25 marca licealiści zwyciężyli w etapie rejonowym, który odbył się w CKZiU w Środzie. Na Cytadeli zawodnicy
      w pięciogodzinnych zmaganiach musieli poradzić sobie w pozorowanych scenkach z symulowanymi urazami – tematyka pozoracji nawiązywała do najczęściej spotykanych w życiu codziennym wypadków. Musieli również rozwiązać pisemny egzamin testowy z pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali:

     • Dwa złote medale licealistów w Pile

      Bardzo udany występ zaliczyli licealiści w Mistrzostwach Wielkopolski LZS w lekkiej atletyce, które w środę 10 maja odbyły się w Pile. Piętnastoosobowa reprezentacja „Ogólniaka” zdobyła dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Medale złote zdobyły: Katarzyna Zalewska w skoku wzwyż wynikiem 145 cm i Natalia Stawska w biegu na 800m wynikiem 2:40,47 min. Srebrny medal przypadł w udziale Aleksandrze Skotarczak w skoku wzwyż (140 cm), a brązowy wywalczył Kamil Nowak w rzucie dyskiem (21,65 m).
      Miejsca pozostałych reprezentantów liceum:
      Weronika Bartkowiak – rzut dyskiem - 4 miejsce
      Aniela Mikrut – rzut dyskiem – 5 miejsce
      Pavlo Halushko– rzut dyskiem – 4 miejsce
      Konrad Łuczak – bieg na 400 m – 6 miejsce
      Jan Wójkiewicz – bieg na 100 m – 7 miejsce
      Hanna Idaszak – skok w dal – 14 miejsce
      Maciej Krygier – skok w dal – 10 miejsce
      Maja Kozłowska – bieg na 100 m – 18 miejsce
      Bartosz Szymkowia

     • Kangur Matematyczny

      Dnia 16 marca 2023 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. To najbardziej prestiżowy konkurs matematyczny na świecie. W czterech kategoriach uczestniczyło 47 uczniów, 19 z klas III i IV, 28 z klas I i II. Uczniowie mieli 75 minut na pracę. Zadania wymagały przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie breloczek - układankę logiczną.

     • Wyniki konkusu z języka niemieckiego Sprachdoktor

      W konkursie uczestniczyło 2139 uczniów ze 139 szkół z całej Polski.W naszej szkole udział wzięło 28 uczniów.

      Najlepszy wynik na poziomie klas 1 uzyskała Hanna Idaszak kl.1c - 5 miejsce w województwie

      Najlepszy wynik na poziomie klas 2 uzyskały

      Małgorzata Kurka kl.2d- 6 miejsce w województwie oraz Nicola Loga kl.2b- 10 miejsce w województwie

     • Zakończenie klas czwartych

      28 kwietnia 2023 roku o godzinie 16.00 odbyło się uroczyste zakończenie klas czwartych

      Na uroczystości byli:

      władze samorządowe:

      Starosta Powiatu Średzkiego - pan Ernest Iwańczuk, Wicestarosta Powiatu Średzkiego - pani Małgorzata Wiśniewska - Zabłocka, Burmistrz Miasta i Gminy Środa Wlkp. - pan Piotr Mieloch, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych - pani Małgorzata Bartkowiak.

     • Olimpiada Zdrowia PCK

      We wtorek 25.04.2023r. w CKZiU odbył się etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK. Szkołę naszą reprezentowała uczennica klasy 4b Weronika Przewoźniczak, która zajęła drugie miejsce. Gratulacje!

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej etap diecezjalny

      W czwartek 20 kwietnia odbył się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 3a: Sylwia Stachowiak, Ewa Duszczak oraz Paweł Buczma. Tegoroczna edycja konkursu wymagała dokładnej znajomości Księgi Powtórzonego Prawa i listu do Hebrajczyków. Po rozwiązaniu testu uczniowie wraz z opiekunem ks. Tomaszem Staśkiewiczem zwiedzili katedrę poznańską oraz palatium Mieszka I. Uczestnikom gratulujemy osiągnięcia dobrego wyniku w konkursie i zapraszamy do przyszłorocznej edycji.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Piątek12.04.2024
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej