• Wirtualny spacer
  • WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

   Ekran na parterze                                         Ekran w łączniku

                                    

    

  • Aktualności

     • Spotkanie z prof. Piotrem Beringiem

      Skąd się wzięły bajki? Fantastyka? Kim byli humanoidzi? Na te i wiele innych pytań odpowiedział nasz dzisiejszy gość prof. Piotr Bering, który wygłosił wykład o Krainach fantastycznych i ich mieszkańcach. Spotkanie odbyło się w ramach naszej współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej. Bardzo dziękujemy Panu Profesorowi za przybycie i ciekawy wykład!

     • Spotkanie z funkcjonariuszami Służb Więziennych

      Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Służb Więziennych. Mjr Paweł Świetlik specjalista działu kadr Aresztu Śledczego w Poznaniu, mjr Mirosław Jagielski specjalista działu kadr Aresztu Śledczego w Poznaniu oraz st. sierż. Tomasz Tonder dowódca grupy konwojowej OZ Koziegłowy Aresztu Śledczego w Poznaniu opowiedzieli młodzieży o pracy w szeregach służby więziennej.

     • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

      Uczeń klasy 4c Kajetan Buziak został laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

      Kajetan jest jednym z 30 najlepszych w Polsce uczestników Olimpiady i jest automatycznie zwolniony z pisania matury z wiedzy o społeczeństwie uzyskujac wynik 100%!

      Ma również zagwarantowany indeks wydziału prawa na takich uczelniach, jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i innych. Może jeszcze wybierać z pośród wielu innych kierunków studiów administracyjnych i ekonomicznych

     • inPUT

      6 kwietnia dwie uczennice klasy 4b Patrycja Kozak i Zosia Stachowiak brały udział w II etapie konkursu wiedzy o chemii inPUT organizowanego przez Politechnikę Poznańską. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników tego etapu!

     • Spotkanie z przedstawicielami Gminy Muttenz

      4 kwietnia w szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Gminy Muttenz w Szwajcarii. W spotkaniu wzięli udział Pan Christopha Huldi, Pan Jurga Siegrista ze Szwajcarii, Pani Małgorzata Bartkowiak Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, Pan Bartosz Wieliński Sekretarz Powiatu Średzkiego, Pani Anna Drzazgowska i Dyrektor Katarzyna Światowy z LO. Celem spotkania było zaplanowanie wizyty młodzieży z Muttenz w Środzie Wlkp. we wrześniu tego roku.

     • 3 kwietnia 2024 r.

      3 kwietnia 2024 roku zmarł Pan Tadeusz Osowski - nauczyciel naszego Liceum od 1977 do 1993 roku. Wspaniały pedagog, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Zapamiętany przez pracowników i absolwentów jako człowiek cierpliwy, wesoły i dowcipny.

      Na zawsze zostanie w naszych sercach i w naszej pamięci.

     • Wymiana polsko-niemiecka

      W dniach 14-21 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej. Wraz z nauczycielami p. Anną Drzazgowską i p. Beatą Szymańską wyjechali do Bad Schwartau, aby spotkać się ze swoimi partnerami z naszego zaprzyjaźnionego Gymnasium am Muehlemberg, którzy gościli w Środzie we wrześniu.
      Tematem spotkania była sztuka i postać Gerharda Richtera, znanego niemieckiego twórcy obrazów abstrakcyjnych. W czasie warsztatów mogliśmy zgłębiać tajniki jego techniki malarskiej, uczyć się warstwowego nakładania farby, a następnie rozprowadzania jej nietypowymi narzędziami malarskimi. Oprócz zajęć praktycznych uczniowie poznawali też historię malarstwa północnej Europy, brali udział w warsztatach oraz rozszerzali wiedzę na temat Hanzy i jej stolicy – Lubeki.

     • Koncert talentów

      W piątek 22 marca w hali sportowej odbyła się II edycja Szkolnego Koncertu Talentów. Wzięli w nim udział członkowie chóru LegatO oraz solistki: Julia Rybaczewska, Ogla Marusik, Hania Witaszak, Magda Behnke, Zuzia Danilewicz, Judyta Wrzaskowska. Zagrała również Zuzia Leśniewska, zaś swoje zdolności artystyczne zaprezentowali: Ania Bączkiewicz (grafika, malarstwo) oraz Sebastian Leja (biżuteria). Niespodzianką okazała się prezentacja prac wykonanych na szydełku przez nauczycielki: panią Annę Drzazgowską i panią Beatę Szymańską. Takimi cudeńkami pochwaliła się również Magda Behnke.

     • Olimpiada Wiedzy o Mediach

      Ogromny sukces naszych uczniów na Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!

      Kamil Szał, Zuzanna Cyka i Wiktor Rochowski wzięli udział w rozgrywkach na szczeblu centralnym Olimpiady Wiedzy o Mediach, najbardziej prestiżowej olimpiady dotyczącej mediów polskich i zagranicznych.

      Miło nam poinformować, że Kamil Szał zdobył 12 miejsce w Polsce, pokonując 148 uczniów którzy brali udział w eliminacjach centralnych, natomiast Zuzanna została finalistką Olimpiady o Mediach i znalazła się wśród 72 najlepszych.

     • "Zrozumieć historię - młodzież debatuje"

      15 marca nasza drużyna debatancka w składzie: Antoni Fleśman, Stanisław Nowicki, Krzysztof Malinowski, Antoni Musielak brała udział w wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich "Zrozumieć historię - młodzież debatuje" organizowanym przez IPN w Poznaniu i WNPiD UAM. Po debatach, w których nasi uczniowie rozważali dylematy żołnierzy AK po II wojnie światowej, korzyści i straty oporu zbrojnego wobec Niemców pod okupacją czy też słuszności nazywania Poznańskiego Czerwca 56 powstaniem rywalizacja zakończyła się sukcesem naszych uczniów którzy zajęli w końcowej klasyfikacji 3 miejsce, zostawiając w pokonanym polu m.in. drużyny II i V LO z Poznania czy licea z Rawicza, Kościana czy Konina.

     • II FESTIWAL MATEMATYKI W LO

      Matematyczny marzec w LO rozpoczął się konkursem Matematyka w kadrze i na płótnie, który zwyciężyła Aleksandra Taszarek z klasy 4c oraz grą 1 z 10, w której rywalizowały ze sobą klasy 2a i 2f.

      Wyłoniliśmy Mistrzów Rachunków – zadanie polegało na rozwiązaniu 50 zadań rachunkowych w jak najkrótszym czasie. Dużym zaskoczeniem były zasady naliczania punktów – zwycięzca musiał zdobyć ich … jak najmniej. W klasie 1c najlepsi byli Zofia Duszczak, Krzysztof Malinowski i Stanisław Jaskólski. W klasie 2c Marcin Ratajczak, Kuba Janeczko i Antoni Stanicki. W klasie 2d Kamil Orwat i Adam Pawlak. Marcin i Kamil rozwiązali wszystkie zadania w rekordowym czasie niespełna 5 minut!!!

     • Kangur

      Dnia 21 marca 2024 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. To najbardziej prestiżowy konkurs matematyczny na świecie. W dwóch kategoriach uczestniczyło 28 uczniów, 12 z klas III i IV w kategorii Student, 16 z klas I i II w kategorii Junior. Uczniowie mieli 75 minut na pracę. Zadania wymagały przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie układankę Chiński Tangram Kangura.

     • "Odzyskani bohaterowie"

      W dniach 18-20. 03 odbywały się eliminacje turnieju debat oksfordzkich "Odzyskani bohaterowie ". Brała w nim udział nasza drużyna w składzie: Anna Bączkiewicz, Anna Kajdan, Stanisław Nowicki, Mateusz Piszczatowski. Bohaterami debat były postacie Wandy Krahelskiej, Aleksandra Napiórkowskiego, Władysław Zamoyski. Rywalami naszej drużyny były szkoły: VII LO z Gdańska, III LO z Krakowa i Technikum Lotniczego z Nagoszewa. Miło nam poinformować, że nasza drużyna awansowała do fazy pucharowej, która odbędzie się w połowie kwietnia w Ostrowii Mazowieckiej. Gratulujemy!

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej etap szkolny

      W dniach 13 – 14 marca br. odbył się się etap szkolny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zarejestrowani na platformie www.konkurs.okwb.pl uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązali test pisemny online z zakresu merytorycznego bieżącej edycji konkursu obejmującego Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie. W konkursie wzięło udział siedemnastu uczniów z klas I, II, IV. Trzy najlepsze uczennice z klasy Ib wezmą udział w etapie diecezjalnym, który zaplanowany jest na 18 kwietnia br.

     • Klasy sportowe

      Od września 2024 w murach liceum rozpocznie działalność Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzone przez Fundację Polonii. Szkoła prowadzi nabór do pierwszej, drugiej i trzeciej klasy o profilu piłka nożna. Szczegóły na stronie https://fundacjapolonii.pl/

      Kontakt:

      tel: 695 116 119 lub 694 366 728

     • Wycieczka klasy IF do katedry i kina

      We wtorek 12. marca uczniowie klasy IF pod opieką wychowawcy Sławomira Brambora i ks. Tomasza Staśkiewicza udali się na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego w Poznaniu. Podczas wycieczki zwiedzili Bazylikę Archikatedralną pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wraz z podziemiami. Zobaczyli gdzie znajdują się grobowce pierwszych władców Polski Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Następnie udali się na integrację do Multikina na film Diuna cz. 2.

     • Konkurs

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom, etapu szkolnego Konkursu z wiedzy o krajach anglojęzycznych, a w szczególności pierwszym trzem osobom, które wezmą udział w drugim etapie konkursu.
      W etapie międzyszkolnym Helena, Kinga i Kuba zmierzą się z uczniami z @hipolit_sroda_wlkp oraz @zsr_srodawlkp.

      Widzimy się w 11 kwietnia!

     • "Matematyczny 1 z 10"

      Tegoroczne obchody „Tygodnia matematyki” rozpoczęły się niezwykle ekscytująco. Pani Senftleben, przy wsparciu uczniów z klasy 3c, zorganizowała konkurs pod tytułem "Matematyczny 1 z 10", inspirowany popularnym teleturniejem "Jeden z dziesięciu". To wydarzenie nie tylko pozwoliło uczniom na powtórzenie i utrwalenie wiadomości matematycznych, lecz także dostarczyło im znakomitej rozrywki.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Piątek19.07.2024
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej