Strona główna

    • Wirtualny spacer
    • WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

      Ekran na parterze                                         Ekran w łączniku

                                       

       

    • Aktualności

          • Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych

            We wtorek 30 września w parku "Łazienki" w Środzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Bardzo dobrze spisała się 28-mio osobowa reprezentacja LO. Szkoły ponadpodstawowe rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2010, 2008-2009 oraz 2006-2007.

            medale zdobyli: Olga Ciupka, Daniel Kwiatkowski, Sebastian Wojciński oraz Adam Nadobnik.

          • Wspólna "Misja: Zero Waste" – polsko-niemiecki projekt z przesłaniem

            W ostatnim tygodniu września Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej miało zaszczyt gościć uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej z Bad Schwartau w Niemczech. Wizyta odbyła się w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. „Misja: zero waste – nie wyrzucaj, wykorzystaj”.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            Dnia 23 września 2025r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania uczniów i pracowników szkoły członkiem Zarządu została Nadia Mydlarz z klasy 1d. Pozostali uczniowie także zostali członkami Samorządu, a są to:

            Julia Zielińska, Maja Obarska, Magdalena Sobczyk, Klara Bestyńska, Lizawieta Łazarienko, Agata Radojewska, Weronika Chmielewska, Nadia Samarzewska, Viktoria Shpak, Szymon Mesnerowicz.

          • Mistrzostwa LZS w lekkiej atletyce we Wrześni

            25 września odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w lekkiej atletyce we Wrześni . Na podium stanęły 3 osoby.

            Zdobyliśmy 1 medal złoty: Amelia Zielińska w skoku w dal z wynikiem 5,29 cm i 2 brązowe : Amelia Nowak w pchnięciu kulą z wynikiem 8,95 m oraz Oliwia Szczepaniak w rzucie oszczepem z wynikiem18,59 m .

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/26

            Dzisiejsza uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego miała wyjątkowy charakter. Zaszczycili nas swoją obecnością:

            - Pani Małgorzata Fertala – przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego

            - Pani Anna Kicińska – starsza inspektor w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych

            - Pani Anna Barczak-Wieland – przewodnicząca Rady Rodziców

          • Zakończenie roku szkolnego 2024/25

            Całkiem niedawno rozpoczynaliśmy rok szkolny, a już musimy się żegnać ...
            Na kolejnej uroczystości zakończenia roku szkolnego obecni byli : członek Zarządu Powiatu Średzkiego pan Jarosław Krzeminski, Starsza Inspektor w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa
            Powiatowego pani Anna Kicińska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Barczak - Wieland.

          • Dzień Kultury

            Dzień Kultury jest organizowany już po raz trzeci i cieszy się wielką popularnością. Tym razem, poza takimi państwami jak Włochy, Francja czy Hiszpania, można było zobaczyć prezentacje Irlandii, Meksyku czy Argentyny. Wszyscy zgodnie orzekli, że poziom prezentacji klas był bardzo wysoki i trudno było wybrać najlepszą klasę. Do każdej klasy należały 4 zadania: zaprezentowanie ciekawostek o kraju, stoiska nawiązującego do danego państwa, kuchni, typowej postaci/osobistości oraz narodowego tańca.

          • Targi Pracy, Rzemiosła i Edukacji

            Za nami 9. edycja Targów Pracy, Rzemiosła i Edukacji, organizowanych w ramach Średzkich Sejmików Kultury!

            Nasza szkoła po raz kolejny pokazała się z najlepszej strony — kreatywnie, energetycznie i z humorem!

            Było słodko (dosłownie i w przenośni!), śpiewająco, a co najważniejsze — angażująco. Do naszego występu włączyła się również średzka publiczność, tworząc razem z nami wyjątkową atmosferę.

          • Zakończenie szkoły - rocznik 2025

            25 kwietnia 2025 roku o godzinie 16.00 odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów klas czwartych.

            W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych:

            Starosta Powiatu Średzkiego - pan Ernest Iwańczuk, Burmistrz Miasta i Gminy Środa Wlkp. - pan Piotr Mieloch, Przewodnicząca Rady Powiatu – pani Małgorzata Fertałą, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Adam Wójkiewicz, członek Zarządu Powiatu Średzkiego – pan Jarosław Krzemiński,

          • Piknik maturzysty

            Dnia 24 kwietnia odbył się tradycyjny Piknik Maturzysty. W czasie pikniku odbył się mecz finałowy oraz mecz o 3 miejsce XIX Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. W meczu o trzecie miejsce 2BCD pokonała 3D 2:1, natomiast w fionale 4CA wygrała z 2forU aż 7:1. Najlepszym strzelcem ligi po raz drugi został Kacper Kruk, który w całym sezonie zdobył 37 bramek. Po meczu finałowym odbyła się dekoracja.

          • I miejsce w Turnieju Debat Oksfordzkich " Odzyskani Bohaterowie"

            Ostrowia Mazowiecka zdobyta! Doskonałe wiadomości z Turnieju Debat Oksfordzkich „Odzyskani Bohaterowie”. 8 kwietnia odbył się finał. W finale tego turnieju nasza drużyna w składzie: Daria Surdyk, Krzysztof Malinowski, Stanisław Nowicki, Kamil Szał okazała się lepsza od rywali z Dąbrowy Górniczej w tezie dotyczącej zasady komplementarności w funkcjonowaniu Międzynarodowego Trybunału Karnego.

          • Nagroda dla prof. dr. hab. Lecha Szajdaka

            9 kwietnia Pan Profesor odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Wojciecha Jankowiaka nagrodę w dziedzinie kultury za rok 2024.

            Uroczystość miała miejsce w gmachu Teatru Wielkiego – Opery Poznańskiej.

            W uzasadnieniu nagrody podano zasługi Lecha Wojciecha Szajdaka dla promocji polskiej kultury oraz dziedzictwa narodowego w kraju oraz za granicą. Nagrodzony przywraca pamięć o Grupie Poetyckiej „Wołyń”, popularyzuje twórczość poetycką ojca − Stefana Szajdaka poety autentysty i współzałożyciela Grupy Poetyckiej „Wołyń”. Jest współpracownikiem polskich muzeów, inicjatorem corocznych konferencji oraz redaktorem serii wydawniczej poświęconej wielkopolskim organicznikom.

          • Rekolekcje wielkopostne

            Od środy 26.03 do piątku 28.03 miały miejsce rekolekcje szkolne. Nauki głosił ks. Szymon Kaźmierczak duszpasterz dzieci Archidiecezji Poznańskiej. Tematem tegorocznych praktyk wielkopostnych było hasło: “Wróć do Źródła – Nadzieja jest w Panu!” Pierwszy dzień rekolekcji był okazją do zastanowienia się nad relacjami do Boga, najbliższych, samego siebie. Drugi dzień był okazją do spojrzenia na własne sumienie, przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania i eucharystii. Motywem przewodnim trzeciego dnia była wspólnota.Od środy 26.03 do piątku 28.03 miały miejsce rekolekcje szkolne. Nauki głosił ks. SzymonKaźmierczak duszpasterz dzieci Archidiecezji Poznańskiej. Tematem tegorocznych praktykwielkopostnych było hasło: “Wróć do Źródła – Nadzieja jest w Panu!” Pierwszy dzieńrekolekcji był okazją do zastanowienia się nad relacjami do Boga, najbliższych, samegosiebie. Drugi dzień był okazją do s

          • Projekt Złote Szkoły NBP V edycja

            Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Złote Szkoły NBP”. W ramach projektu należy wykonać trzy działania: lekcja z ekonomią, debata szkolna, warsztat uczniowski. Tematem tegorocznej edycji są „Cyberbezpieczne finanse”. Drużyna ambasadorów edukacji ekonomicznej składa się z 10 uczniów: Mai Biernat, Katarzyny Krzeminskiej, Magdaleny Behnke, Natalii Świtalskiej, Aleksandry Mądry, Wiktora Rochowskiego, Kamila Szał, Michała Sobierajskiego, Kacpra Stawickiego, Stanisława Nowickiego działających pod kierunkiem koordynatorów – pani Katarzyny Węcławiak – nauczycielki informatyki oraz pani Natalii Olkiewicz, nauczycielki biznesu i zarządzania .

          • Memoriał im. Urszuli Marciniak

            Uczniowie klas 3C i 3D: Marcin Ratajczak, Kacper Stawicki i Kamil Orwat reprezentowali naszą szkołę podczas finału Memoriału im. Urszuli Marciniak na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cała trójka znalazła się w gronie 40 najlepszych licealistów w Wielkopolsce - gratulujemy!

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Sobota27.06.2026
    • Nasze media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia