• Wirtualny spacer
  • WIRTUALNA GAZETKA SZKOLNA

   Ekran na parterze                                         Ekran w łączniku

                                    

    

  • Aktualności

     • Pożegnanie wspaniałej nauczycielki

      6 lutego 2024 roku zmarła Pani Profesor Krystyna Zielińska.

      Pani Krystyna Zielińska była wieloletnią nauczycielką języka polskiego w naszej szkole (1974-1999), prawdziwą nauczycielką i wychowawczynią. Nie szukała poklasku. Cierpliwie, jak rzeźbiarz, kształtowała młodzież na mądrych obywateli, wprowadzała nas w świat literatury i kultury. Zapamiętamy Panią Profesor Krystynę Zielińską jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego, wrażliwego. Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

     • ETAP DIECEZJALNY OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

      W środę 10.01.2024 r., w Domu Towarzystwa Chrystusowego, odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pt. Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła. Naszą szkołę reprezentowali Iga Szczepaniak z klasy 1b i Paweł Buczma z klasy 4a pod opieką ks. Tomasza Staśkiewicza.

      Po napisaniu testu konkursowego uczestnicy olimpiady uczestniczyli w koncercie kolęd w wykonaniu chóru szkolnego Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Następnie uczestnicy otrzymali z rąk ks. Biskupa Jana Glapiaka pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy bardzo dobrego wyniku i zachęcamy pozostałych uczniów do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji.

     • Wycieczka klasy 1b

      We wtorek 09.01.2024 r. klasa IB pod opieką wychowawcy Agnieszki Szymańskiej – Michalak i ks. Tomasza Staśkiewicza udała się na wyjazd do kościoła franciszkanów w Poznaniu. Podziwiali okazały żłóbek bożonarodzeniowy z racji osiemsetnej rocznicy powstania pierwszej szopki zbudowanej przez św. Franciszka z Asyżu. Następnie spędzili czas na integracji na bowlingu.

     • Dzień Patrona 2023

      W piątek, 22 grudnia w sali sportowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona.

      Wśród zaproszonych gości byli:

      Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka wiecestarosta

      Maria Mieszczak wiceburmistrz

      Małgorzata Kaczmarek – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Środa Wlkp.

      Anna Kicińska – z Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Powiatu Średzkiego

     • Koncert świąteczny

      21 grudnia w naszym ogólniaku odbył się pierwszy koncert piosenek świątecznych w języku angielskim i niemieckim. W nastrojowej scenerii szkolny chór oraz wszyscy ochotnicy, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu, zaśpiewali najbardziej znane piosenki o tematyce świątecznej. Wśród hitów koncertu można było usłyszeć Last Christmas (Wham!), Mistletoe and Wine (Cliff Richards), Merry Christmas everyone (Shakin Stevens), Let it snow czy All I want for Christmas (Mariah Carrey) grane na bum bum rurkach. Koncert organizowany był przez nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego, nie mogło więc zabraknąć niemieckiego akcentu w postaci utworu Oh Tannenbaum. Był to pierwszy koncert tego typu w liceum, ale z pewnością nie ostatni!

     • Spotkanie z Mikołajem

      13 grudnia po raz 28 dzieci z Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej spotkały się z Mikołajem. Dzieci wraz z młodzieżą LO (klasa 3d z wychowawcą p. Agnieszką Kaczor) wykonywały prace plastyczne - bombki oraz łańcuch na choinkę, którą następnie wspólnie ubrali. Nie zabrakło też Mikołaja i podarunków dla każdego dziecka.

     • VII Dzień Wolontariusza w CKZiU

      5 grudnia w CKZiU w Środzie Wlkp., odbył się VII Powiatowy Międzyszkolny Dzień Wolontariusza. W tym roku przebiegał pod hasłem "Od Erosa do Tanatosa - pomaganie nie zna granic". Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej - pani Danuta Wieczorek, Prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla - pani Barbara Król wraz z pełnomocniczką ds. wolontariatu - panią Martą Tomys oraz Prezes PCK Oddziału Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej - pani Bogusława Deiksler.​​​​​

     • Rekolekcje adwentowe

      W dniach 04.12 – 06.12.2023 r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje adwentowe. Pierwszego dnia siostra Magdalena Król posługująca w Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach przybliżyła na czym polega jej działalność w Domu Chłopaków w Broniszewicach. Uwrażliwiła nas na problematykę związaną z niepełnosprawności. W kościele odbyło się nabożeństwo pokutne i Msza Św. celebrowana przez ks. Rafała Walida. Rekolekcjonista przypomniał nam znaczenie koła ratunkowego jakim jest sakrament pokuty i pojednania. Drugiego dnia młodzież działająca w Duszpasterstwie Młodzieży przy parafii pw. św. Mateusza w Poznaniu pokazała bogactwo form działalności duszpasterskiej. W kościele odbyła się medytacja słowno – muzyczna w wykonaniu p. organisty i Zofii Jaskuły z klasy 1B. Ks. Wojciech Lisek zaprosił nas w konferencji do wejścia na adwentową drogę nawrócenia. Trzeciego dnia ks. Tomasz przybliżył nam znaczen

     • Spotkanie z krwiodawcami

      24 listopada w restauracji Cechowa odbyło się spotkanie z krwiodawcami z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. W spotkaniu wzięli udział; Burmistrz Miasta - Piotr Mieloch, Starosta - Ernest Iwańczuk, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska- Zabłocka, Zarząd OR PCK, wolontariusze i krwiodawcy.

      Prezes OR PCK Bogusława Deiksler przedstawiła historię honorowego krwiodawstwa w Polskim Czerwonym Krzyżu. Następnie wręczane były odznaki :Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznaka Honorowa PCK III stopnia , medal pamiątkowy 65 lat HDK PCK oraz Odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi, które otrzymali m.in. nasi absolwenci Maria Jaworska (Winiarska) oraz Dawid Korcz.

     • Dawid stypendystą Prezesa Rady Ministrów!

      23 listopada w Kuratorium Oświaty w Poznaniu odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki, co najmniej dobre. W roku szkolnym 2022/2023 najwyższą średnią osiągnął Dawid Kaczmarek z klasy IIIA i to on został stypendystą. Gratulujemy!

     • Etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej

      W środę 15. listopada, w naszym liceum odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. W konkursie uczestniczyło szesnastu uczniów z wszystkich poziomów edukacyjnych. Do drugiego etapu diecezjalnego zakwalifikowali się: Paweł Buczma z klasy 4A oraz Iga Szczepaniak z klasy 1B.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował familiadę - drużyna belfrów rywalizowała z drużyną uczniów. Pytania powiązane były z naszą szkołą.

      Było dużo śmiechu, a rywalizację wygrali uczniowie nieznaczną różnicą punktów.

      Potem nastąpiło ogłoszenie wyników na nauczycieli naj... w 10 kategoriach:

     • Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych.

      Dnia 11 października w Żerkowie 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach województwa w biegach przelajowych. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w rywalizacji szkół średnich. W generalnym rozrachunku wraz ze szkołą rolniczą zajęliśmy również 3 miejsce w powiecie Średzkim. Uczniowie rywalizowali w trzecha kategoriach wiekowych. Dziewczęta biegały na dystansie 1500 metrów chłopcy natomiast pokonali dystans 2000 metrów. Na wyróżnienie zasługuje 5 miejsce Bartka Szymkowiaka z klasy 4c.

     • Wymiana polsko-niemiecka

      W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy polsko-niemiecki projekt przeprowadzony wraz z naszym partnerem, Gymnasium am Muehlenberg w Bad Schwartau. Nasza znajomość zaczęła się już kilka lat temu, ale plany spotkania skutecznie pokrzyżowała pandemia. W ubiegłym roku szkolnym mogliśmy wreszcie rozpocząć przygotowania, a we wrześniu spotkać się w Środzie Wlkp.

     • Pielgrzymka maturzystów do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu

      We wtorek 03. października grupa sześćdziesięciu siedmiu maturzystów udała się pod opieką p. Marioli Litki, p. Mirosławy Kulawik, ks. Tomasza Staśkiewicza i ks. Rafała Kordusa do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

      Pielgrzymkę rozpoczęli od nawiedzenia miejsca objawień Matki Bożej w Lesie Grąblińskim. Następnie udali się na chwilę modlitewnej refleksji na licheńską Golgotę. Dalej podziwiali tereny przy bazylice z wieży widokowej. O godz. 12.00 wzięli udział w Mszy Św. podczas której prosili o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości i dobre życiowe wybory. Czas spędzony w licheńskim sanktuarium był okazją do podjęcia refleksji nad ważnymi decyzjami życiowymi, jakie będą musieli podjąć w najbliższym czasie.

     • Dzień Chłopaka

      Jak co roku, 30 września, obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu każdy chłopak mógł się poczuć wyjątkowo, ponieważ w każdej klasie zorganizowano liczne atrakcje. W klasie 4a i 4d dziewczyny zrobiły dla swoich kolegów ciekawe zadania. Chłopcy mieli m.in. wykonać krzyżówki, wykonać test o piłce nożnej czy zaśpiewać piosenkę. Było dużo śmiechu.

     • Festiwal Matematyki na WMI

      28 września 2023 roku w uczniowie z klasy 3c wraz z nauczycielką matematyki – p. Beatą Senftleben uczestniczyli w wykładach prowadzonych w ramach Festiwalu Matematyki – wydarzeniu organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

      Podczas wykładu „Między matematyką szkolną a uniwersytecką” dr Paweł Mleczko opowiedział o matematyce uniwersyteckiej. Celem spotkania było wskazanie pomostu między matematyka szkolna, a ,,prawdziwą” (,,dorosłą”) matematyką.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Piątek12.04.2024
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej