OFERTA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy pięć klas: humanistyczną, medyczno-przyrodniczą, biznesowo-menadżerską, politeczniczną i turystyczno-ligwistyczną. Każdy z uczniów decyzję o wyborze przedmiotów w zakresie rozszerzonym podejmuje już przed rozpoczęciem  pierwszej klasy.  Realizacja ich będzie odbywać się w klasie, którą wybierze.

 

  klasa humanistyczna - do niej mogą uczęszczać uczniowie, którzy interesują się historią, filologią polską, wiedzą o  Polsce i świecie współczesnym. Uczniowie uczestniczą w zajęciach na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładowcy z uczelni prowadzą zajęcia w szkole. 
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzony: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie 


Absolwent klasy  posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z historii i filologii polskiej, może rozpocząć studia na różnych kierunkach, np.: filologia polska, historia, prawo, administracja, gospodarka przestrzenna, europeistyka, politologia, stosunki międzynarodowe, filologia angielska, filologia niemiecka, lingwistyka.

 

 klasa medyczno-przyrodnicza 
Propozycja dla uczniów, którzy interesują się ochroną środowiska, współczesną genetyką, botaniką, zoologią, medycyną. Uczniowie uczestniczą w  warsztatach na Uniwersytecie Przyrodniczym, w Instytucie Nauk o Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego oraz w wykładach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. 
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:   biologia, chemia, język angielski                        
Absolwent klasy  posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z biologii i chemii.  Może studiować na kierunkach: biologia, chemia, biotechnologia, leśnictwo, lekarski, farmacja, weterynaria, ochrona środowiska, towaroznawstwo, technologia chemiczna i wiele innych.
 

 

 klasa biznesowo – menadżerska

 Adresowana jest do uczniów, którzy interesują się zasadami tworzenia własnych firm, szeroko rozumianym marketingiem, zarządzaniem i współpracą zagraniczną. 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski


Uczniowie tej klasy mogą ubiegać się o stypendium fundowane przez firmę Decora. Jest ono przyznawane dla najlepszego lub najbardziej zaangażowanego ucznia w klasie.
Absolwent klasy  posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z matematyki, przedsiębiorczości, zarządzania, marketingu i znajomości języka obcego biznesowego.  Po ukończeniu liceum może rozpocząć studia na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, gospodarka międzynarodowa, gospodarka przestrzenna, logistyka, stosunki międzynarodowe, finanse i rachunkowość, marketing.
 

klasa politechniczna
adresowana jest do uczniów, którzy interesują się rozwojem techniki, programowaniem, lubią matematykę, chcą poznawać prawa fizyki. Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach na Politechnice Poznańskiej, na UAM.
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka i informatyka. 

Absolwent klasy  posiada wiedzę i umiejętności  z zakresu ogólnych zagadnień z fizyki, matematyki i informatyki, jest przygotowany do rozpoczęcia studiów na kierunkach: politechnicznych, ekonomicznych, matematyce, fizyce, informatyce, architekturze. 
 

 

 

 

turystyczno-ligwistyczna 

propozycja dla uczniów interesujących się problemami świata współczesnego, podróżami i mającymi umiejętności językowe.

Przedmioty realizowane w rozszerzeniu to geografia, język angielski i język niemiecki. 

Absolwent klasy  posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z geografii, kartografii i zna dwa języki obce. Po ukończeniu liceum może rozpocząć studia na kierunkach: turystyka i rekreacja, geografia, geodezja, etnlingwistyka, ekonomia, zarządzanie, gospodarka międzynarodowa, gospodarka przestrzenna, logistyka, stosunki międzynarodowe, różne studia filologiczne ponieważ język angielski i język niemiecki jest podstawą rekrutacji na większość z nich. 
 

 

Języki obce  - zarówno język angielski jak i niemiecki nauczane są w klasach w dwóch grupach podzielonych według  zaawansowania.

Kontynuację nauki języka można wybrać spośród następujących:

j.angielski
j.niemiecki

Warunkiem utworzenia wybranej grupy jest minimum 15 uczniów chcących kontynuować dany język w wybranej klasie.

Jako drugi język (kontynuacja lub od podstaw) proponujemy:

j.angielski
j.niemiecki


Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się ponadklasowo w nowoczesnej hali sportowej.

 

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej prezentacji!

https://view.genial.ly/60264ca2bdf15f0d27b30f49/horizontal-infographic-review-lo

Wirtualny spacer:

https://www.youtube.com/watch?v=P0P68JtA5e0&t=1s

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
    ul. Ks. Kegla 1a
    63-000 Środa Wlkp.
  • 61 285-24-34, 798-674-080

Galeria zdjęć