• Dawid stypendystą Prezesa Rady Ministrów!

     • 23 listopada w Kuratorium Oświaty w Poznaniu odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom  Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki, co najmniej dobre.  W roku szkolnym 2022/2023 najwyższą średnią osiągnął Dawid Kaczmarek z klasy IIIA i to on został stypendystą. Gratulujemy!

     • Etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej

     • W środę 15. listopada, w naszym liceum odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. W konkursie uczestniczyło szesnastu uczniów z wszystkich poziomów edukacyjnych. Do drugiego etapu diecezjalnego zakwalifikowali się: Paweł Buczma z klasy 4A oraz Iga Szczepaniak z klasy 1B.

       


       

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował familiadę - drużyna belfrów rywalizowała z drużyną uczniów. Pytania powiązane były z naszą szkołą.

      Było dużo śmiechu, a rywalizację wygrali uczniowie nieznaczną różnicą punktów.

      Potem nastąpiło ogłoszenie wyników na nauczycieli naj... w 10 kategoriach:

      Najsympatyczniejszym nauczycielem zostałapani Milena Bianek

      Najbardziej kreatywnym pani Natalia Olkiewicz

      Najbardziej cierpliwym pani Milena Bianek

      Najbardziej pomocnym pani Natalia Olkiewicz

      Najbardziej wyluzowanym pan Adam Eichler

      Najoryginalniej ubranym pan Grzegorz Kasprzak

      Najbardziej wymagającym pani Agnieszka Szymańska-Michalak

      Z największym poczuciem humoru pan Adam Eichler

      Z największą wiedzą pan Sławomir Brambor

      Tytuł "TOP TICZER" otrzymał pan Adam Eichler

      Samorząd przyznał także 2 nagrody specjalne:

      -dla pani Katarzyny Węcławiak za informatyczną pomoc w obsłudze wielu inicjatyw SU (m.in. wykonanie "Familiady" w Pythonie)

      -dla pana Dariusza Walczaka za pomoc w każdej sytuacji od braku kluczyka do szafki po zamknięcie szkoły po nocce w szkole

      Na zakończenie uroczystości wszyscy pracownicy szkoły otrzymali własnoręcznie wykonane kartki przez członków Samorządu

     • Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych.

     • Dnia 11 października w Żerkowie 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach województwa w biegach przelajowych. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w rywalizacji szkół średnich. W generalnym rozrachunku wraz ze szkołą rolniczą zajęliśmy również 3 miejsce w powiecie Średzkim. Uczniowie rywalizowali w trzecha kategoriach wiekowych. Dziewczęta biegały na dystansie 1500 metrów chłopcy natomiast pokonali dystans 2000 metrów. Na wyróżnienie zasługuje 5 miejsce Bartka Szymkowiaka z klasy 4c.

      Poniżej uczniowie, którzy brali udział w rywalizacji oraz ich miejsce z podziałem na kategorie wiekowe:

      • Paulina Wojkiewicz - 10 miejsce kategoria 2005 i starsi
      • Stanisław Kajdan 13 m. Kat. 2005 i starsi
      • Barbara Matuszak 16 m. Kat. 2008
      • Antoni Nowacki 19 m. Kat. 2006-2007
      • Daniel Nowak 25 m. Kat 2008
      • Kamil Nowak 9 m. Kat. 2005 i starsi
      • Natalia Stawska 9 m. Kat. 2006 - 2007
      • Bartosz Szymkowiak 5 m. Kat 2005 i starsi
      • Weronik Wojciechowska 28 m. Kat 2006 - 2007
      • Sebastian Wojciński 17 m. Kat. 2008
      • Amelia Pruchniewicz 18 m. Kat 2008
      • Kacper Bartkowiak 16 m. Kat 2006 - 2007
      • Mateusz Dawicki 14 m. Kat 2006 - 2007
      • Szymon Dawicki 15 m. Kat 2006 - 2007
      • Kuba Janeczko 38 m. Kat 2006 - 2007
      • Anna Karasińska 21 m. Kat 2006 - 2007
      • Kacper Kruk 7 m. Kat 2006 - 2007
      • Franciszek Łukaszewski 20 m. Kat 2008
      • Jerzy Maleszka 25 m. Kat. 2007

      Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do dobrego rezultatu gratulujemy!

     • Wymiana polsko-niemiecka

     • W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy polsko-niemiecki projekt przeprowadzony wraz z naszym partnerem, Gymnasium am Muehlenberg w Bad Schwartau. Nasza znajomość zaczęła się już kilka lat temu, ale plany spotkania skutecznie pokrzyżowała pandemia. W ubiegłym roku szkolnym mogliśmy wreszcie rozpocząć przygotowania, a we wrześniu spotkać się w Środzie Wlkp. 

      Grupa uczniów wspólnie zgłębiała tajniki fotografii, brała udział w warsztatach przygotowanych przez profesjonalistów, sesjach zdjęciowych, uczyła się, jak przygotować osobę do zdjęcia oraz jak je dobrze wykonać. Efektem godnym zauważenia jest wystawa prac uczniów, którą można zobaczyć w auli szkoły. Oprócz konkretnej pracy na uczniów czekało mnóstwo atrakcji, wycieczek i dobrej zabawy. Obszerna relacja wraz ze zdjęciami znajduje się na Fb. Warto dodać, że wymiana mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Rewizyta zaplanowana jest na marzec 2024, tak więc do zobaczenia w Bad Schwartau.

     • Pielgrzymka maturzystów do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu

     • We wtorek 03. października grupa sześćdziesięciu siedmiu maturzystów udała się pod opieką p. Marioli Litki, p. Mirosławy Kulawik, ks. Tomasza Staśkiewicza i ks. Rafała Kordusa do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

      Pielgrzymkę rozpoczęli od nawiedzenia miejsca objawień Matki Bożej w Lesie Grąblińskim. Następnie udali się na chwilę modlitewnej refleksji na licheńską Golgotę. Dalej podziwiali tereny przy bazylice z wieży widokowej. O godz. 12.00 wzięli udział w Mszy Św. podczas której prosili o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości i dobre życiowe wybory. Czas spędzony w licheńskim sanktuarium był okazją do podjęcia refleksji nad ważnymi decyzjami życiowymi, jakie będą musieli podjąć w najbliższym czasie.

     • Dzień Chłopaka

     • Jak co roku, 30 września, obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu każdy chłopak mógł się poczuć wyjątkowo, ponieważ w każdej klasie zorganizowano liczne atrakcje. W klasie 4a i 4d dziewczyny zrobiły dla swoich kolegów ciekawe zadania. Chłopcy mieli m.in. wykonać krzyżówki, wykonać test o piłce nożnej czy zaśpiewać piosenkę. Było dużo śmiechu. 

      Były też obchody szkolne. Samorząd Uczniowski zorganizował plebiscyt na chłopaka naj... w 5 kategoriach. 

      W kategorii "Najprzystojniejszy chłopak" wygrali:

      Franciszek Łukaszewski (klasy pierwsze), Jakub Cielusta (klasy drugie), Antoni Janicki (klasy trzecie), Robert Betler (klasy czwarte)

      W kategorii "Sportowy świr" wygrali:

      Eryk Popis (klasy pierwsze), Franciszek Wiczyński (klasy drugie), Szymon Dawicki (klasy trzecie), Bartosz Szymkowiak (klasy czwarte)

      W kategorii "Największy dżentelmen" wygrali:

      Karol Jaguś (klasy pierwsze), Igor Bacik (klasy drugie), Szymon Dawicki (klasy trzecie), Robert Betler (klasy czwarte)

      W kategorii "Największy rozrabiaka" wygrali:

      Stanisław Jaskólski (klasy pierwsze), Bartosz Matela (klasy drugie), Antoni Nowacki (klasy trzecie), Dawid Rutkowski (klasy czwarte)

      W kategorii "Mózg LO" wygrali:

      Antoni Fleśman (klasy pierwsze), Daniel Kwiatkowski (klasy drugie), Jan Wójkiewicz (klasy trzecie), Mateusz Piszczatowski (klasy czwarte)

       

     • Festiwal Matematyki na WMI

     • 28 września 2023 roku w uczniowie z klasy 3c wraz z nauczycielką matematyki – p. Beatą Senftleben uczestniczyli w wykładach prowadzonych w ramach Festiwalu Matematyki – wydarzeniu organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

      Podczas wykładu „Między matematyką szkolną a uniwersytecką” dr Paweł Mleczko opowiedział o matematyce uniwersyteckiej. Celem spotkania było wskazanie pomostu między matematyka szkolna, a ,,prawdziwą” (,,dorosłą”) matematyką.

      Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali wykładu prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki „Jak analiza danych wpływa na rozwój współczesnego świata”. Pan profesor omówił jak analiza danych wpływa na kształtowanie naszego świata i jakie to ma konsekwencje dla naszej przyszłości. Przedstawił jak analiza danych stała się nie tylko narzędziem w rękach naukowców i przedsiębiorców, ale także wpływa na nasze życie codzienne i decyzje podejmowane na skalę globalną.

      Na koniec uczniowie uczestniczyli w wykładzie dr Bartosza Naskręckiego „Układanie kształtów w przestrzeni”. 
      Każdy potrafi ułożyć kwadratowe płytki na podłodze. Ale czy podobnie można ułożyć płytki sześciokątne. A co jeśli, próbujemy podobnej sztuki w trzech lub więcej wymiarach? Pan dr Bartosz Naskręcki opowiedział o tym jakie reguły (symetrie) rządzą tymi problemami w 2D i wyższych wymiarach. Przedstawił co jest podobne dla wszystkich wymiarów, a czym różnią się te problemy wraz ze wzrostem wymiaru. Rozróżnił układanie płytek w sposób regularny (periodyczny) od nieperiodycznego lub wręcz aperiodycznego. Przedstawił,  że teoria układania kształtów w przestrzeni stała się ważnym działem nauki zwanym krystalografią, który ma zastosowania w chemii i fizyce.

     • Niezawodni Wolontariusze z liceum w Intermarche

     • W sobotę 16 września w średzkim Intermarche ponad trzydziestoosobowa grupa wolontariuszy z
      naszej szkoły uczestniczyła w akcji charytatywnej organizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w
      Środzie. Nasza młodzież stała przy kasach i pakowała produkty zakupione przez klientów do
      reklamówek. Wielu kupujących w dowód wdzięczności wrzucało do puszek symboliczny grosz. Tym
      sposobem udało się zebrać ok. 1200 złotych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym z
      naszego powiatu. Prezes OR PCK w Środzie pani Bogusława Deiksler oraz inni społecznicy z PCK byli
      pod wielkim wrażeniem naszej młodzieży za ich zaangażowanie, profesjonalizm, urok osobisty i
      uśmiech podczas pełnienia dyżuru. Wszystkim, którzy wzięli udział i poświęcili swój sobotni czas
      chciałbym serdecznie podziękować.

      Tomasz Kaczmarek

     • Bardzo dobry występ lekkoatletów

     • W czwartek 14 września na stadionie lekkoatletycznym ZSR w Środzie odbyły się mistrzostwa powiatu
      w lekkiej atletyce będące jednocześnie eliminacjami do memoriałów Kobielskiego i Głuszka. Młodzież
      rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2009 i młodsze oraz 2007 i 2008. Znakomicie
      spisali się reprezentanci naszego liceum, którzy zwyciężyli w aż dziewięciu konkurencjach. Nasi
      zawodnicy zajęli ponadto 11 drugich miejsc i 3 trzecie.

      Miejsca pierwsze zajęli:
      Amelia Pruchniewicz – skok w dal – 5,01m
      Amelia Pruchniewicz – 100m – 14,27s
      Iga Szczepaniak - oszczep – 23,53m
      Katarzyna Zalewska – wzwyż – 150 cm
      Maria Szymkowiak – 800m – 3:08,48 min
      Oliwia Pawłowska – kula – 7,11m
      Oliwia Mazur – 400m – 1:16,61 min
      Łukasz Lisiewicz – wzwyż – 150 cm
      Marcin Ratajczak - 800m – 2:26,53

      Miejsca drugie zajęli:
      Franciszek Wiczyński – 100m – 11,56s
      Franciszek Wiczyński – w dal – 5,37m
      Jakub Janeczko – w dal – 5,05m
      Julia Ritter – 100m – 14,92s
      Maciej Nowik – kula – 9,10m
      Kinga Jaskólska – oszczep – 12,57m
      Tomasz Szczotka – wzwyż – 150cm
      Weronika Wojciechowska- 800m – 3:36,11min
      Antoni Musielak – 800m – 2:55,13
      Anna Karasińska – 400m – 1:18,72min
      Martyna Hamrol – kula – 6,58 m
      Miejsca trzecie zajęli:

      Julia Grabowska – 300m
      Zuzanna Wieland – kula – 6,38m
      Maria Wojtkowiak – 100m – 16,19s

      Pozostali nasi zawodnicy również dzielnie walczyli, choć uzyskane przez nich rezultaty nie wystarczyły
      do zajęcia miejsca na podium.
      Maria Kozłowska, Wiktor Deiksler, Jerzy Maleszka, Maria Nowak

     • Brązowy medal Franciszka Wiczyńskiego

     • Brązowy medal Franciszka Wiczyńskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Szczecinie na dystansie 110 ppł jest sporą niespodzianką.​​​​​​

      Fot. Orkan Środa

      Franek wystąpił w tej konkurencji po raz pierwszy w Szczecinie. Nieznany nikomu, bez żadnego wyniku zaskoczył chyba nie tylko rywali ale i siebie. W eliminacjach uzyskał 17,03 co było trzecim czasem w stawce. W finale potwierdził tę pozycję a jeszcze poprawił wynik na 16,85. Franek zdobył jeszcze jeden swój medal w wieloskoku. To w tej konkurencji specjalizował się do tej pory.

      W Szczecinie potwierdził klasę i z nowym rekordem życiowym 11,91 zdobył również brązowy medal w wieloskoku. Franek ma zapewniony udział w Słubicach. Jego aktualny wynik to pierwsza dziesiątka w krajowych tabelach.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Po przemówieniu Pani Dyrektor Katarzyny Światowy inaugurującym rok szkolny, przyszedł czas na wyróżnienia dla uczniów i absolwentów. Najlepszym maturzystą rocznika 2023 został Dominik Danilewicz, który uzyskał imponujące wyniki - 85% z języka polskiego, 100% z języka angielskiego p.podstawowy, 100% z matematyki p. podstawowy, 98% z informatyki p. rozszerzony, 100% z matematyki p. rozszerzony, 93% z fizyki poziom rozszerzony, 100 % z angielskiego poziom rozszerzony. Swoją przyszłość wiąże z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, gdzie będzie studiował Zaawansowane materiały i nanotechnologię. 

      Kolejnym wyróżnieniem jest nagroda ufundowana przez firmę Decora. Otrzymuje ją osoba z najlepszą średnią w klasie o profilu biznesowo-menadżerskim. W tym roku otrzymuje ją Jan Wójkiewicz z klasy 3c (średnia 5,71)

      Firma POLIPAK ufundowała nagrodę dla najlepszego ucznia klasy biologiczno - chemicznej i w tym roku otrzymała ją Aleksandra Białecka z klasy 3b.

      Następnym wyróżnieniem przyznawanym uczniom naszej szkoły jest nagroda dla najlepszego inżyniera ufundowana przez firmę LUKS. Nagrodę otrzymał paweł Kościelniak z klasy 4d. 

     • Informacje o sezonie wakacyjnym w szkole.

     • Od 31 lipca do 15 sierpnia szkoła będzie zamknięta.

      W dniu 3 sierpnia będą wywieszone  na drzwiach szkoły, listy zakwalifikowanych uczniów po rekrutacji uzupełniającej.

      11 sierpnia wywieszone będą listy uczniów przyjętych do szkoły po rekrutacji uzupełniającej.

     • Delegacja z Vitré w naszej szkole

     • W sobotę 24 czerwca naszą szkołę zaszczyciła swoją obecnością pani Mer Vitré Isabelle le Callennec wraz z panią Magaly Garreau z Komitetu Współpracy Miast Partnerskich oraz Christine Lepourcelet przedstawicielką Klubu Pływackiego. Inicjatorką spotkania była pani Danuta Grześkowiak - wieloletni nauczyciel języka francuskiego w naszej szkole (obecnie na emeryturze), która przez 20 lat zajmowała się organizacją wymian z Vitré. Pani Anna Drzazgowska i pani wicedyrektor Ewa Sadyś rozmawiały z panią Magaly Garreau na temat stworzenia grupy projektowej w ramach programu Erasmus. W spotkaniu uczestniczył również pan Burmistrz Piotr Mieloch oraz pan Starosta Ernest Iwańczuk, którzy rozmawiali z panią Mer na temat kontynuacji współpracy w ramach partnerstwa miast.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Zakończenie roku szkolnego 2022 – 2023 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się w piątek 23 czerwca na sali sportowej. Na uroczystości obecni byli v-ce starosta powiatu średzkiego, pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, kierownik wydziału oświaty pani Małgorzata Bartkowiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Monika Buziak, Prezes Spółki LUKS pan Maciej Osuch oraz Przedstawicielka firmy POLIPAK pani Monika Matusiak.

      Rada Rodziców po raz kolejny przyznała nagrodę promującą uczniów, którzy uzyskują najwyższe wyniki w nauce w danej klasie. Przyznawana jest za pracowitość, jak najlepsze wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. Nagrodę tę wręczała Pani Dyrektor i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Buziak, a otrzymały ją następujące osoby:

      z klasy IA: – Kamil Szał średnia 5,31
      z klasy IB: Weronika  Glapińska- średnia 5,07
      z klasy IC:– Maria Golec- średnia 5,27
      z klasy ID: Agnieszka Bury – średnia 5,6
      z klasy IE: Kuba Antkowiak – średnia 4,53
      z klasy IF:- Szymon Zając – średnia 4,88

      z klasy IIA:– Dawid Kaczmarek średnia 5,79
      z klasy IIB: - Anna Kajdan średnia 5,29
      z klasy IIC: - Jan Wójkiewicz - średnia 5,71
      z klasy IID: – Jakub Wichłacz - średnia 5,07

      z klasy IIIA:– Mateusz Piszczatowski - średnia 5,27
      z klasy IIIB:– Zofia Stachowiak średnia 5,57
      z klasy IIIC: Aleksandra Taszarek i Kajetan Buziak– średnia 5,21

      z klasy IIID: – Kamil Nowak- średnia 5,57

      Stypendium Prezesa  Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi, który otrzymał promocję  z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen  w szkole. Jest ono przyznawane jednemu uczniowi czteroletniego liceum  na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. W tym roku szkolnym stypendium przyznane będzie Dawidowi Kaczmarkowi ze średnią 5,79.

      Następnie wychowawcy wraz z Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymały je następujące osoby: 

      klasy pierwsze 

      Klasa IA - Kamil Szał, Michał Sobierajski, Antoni Musielak

      Klasa IB - Magdalena Behnke, Maja Biernat, Aleksandra Dumanowska, Weronika Glapińska, Karolina Nowaczyk, Zofia Twardowska, Matylda Wróblewska, Katarzyna Zalewska

      Klasa IC - Alicja Duszczak, Maria Golec, Anna Karasińska, Julia Mydlarz, Antoni Stanicki, Maria Szymkowiak
      Natalia Świtalska, Weronika Wojciechowska

      Klasa ID - Agnieszka Bury, Samia Czopik, Zuzanna Nogal, Kamil Orwat, Adam Pawlak, Wiktor Rochowski, Kacper Stawicki

      Klasa IF - Filip Stasiak, Szymon Zając

      Klasa IIA - Dawid Kaczmarek, Marika Mikołajczyk

      Klasa IIB - Anna Kajdan, Aleksandra Białecka, Marcel Hoffmann, Kinga Kistowska, Maria Koch, Nicola Loga, Natalia Stawska

      Klasa IIC – Aleksandra Banaszak, Oskar Górski, Wiktor Nowak, Patrycja Wójek, Jan Wójkiewicz

      Klasa IID – Małgorzata Kurka, Jakub Wichłacz

      Klasa III A –  Judyta Wrzaskowska, Mateusz Piszczatowski, Wiktoria Grala, Andżellika Józefiak

      Klasa IIIB –  Kinga Konieczna, Patrycja Kozak, Zofia Stachowiak, Dagmara Stachowiak, Hanna Witaszak

      Klasa IIIC –  Robert Betler, Kajetan Buziak, Maja Duszczak, Michalina Ignaszak, Sebastian Leja, Aleksandra Taszarek, Kasper Zieliński

      Klasa III D -  Maciej Cichy, Stanisław Kajdan, Paweł Kościelniak, Kamil Nowak

       

      Do stypendium Ministra Właściwego do Spraw Oświaty w tym roku szkolnym nominujemy dwie osoby: Matyldę Wróblewską z klasy 1b oraz Wiktorię Gralę z klasy 3a. 

      Co roku wielu z nas angażuje się w liczne konkursy przedmiotowe, a uzyskując wysokie lokaty pokazuje swoją wiedzę i godnie reprezentuje naszą szkołę. Na zakończeniu zostali wyróznieni uczniowie, którym udało się osiągnąć wysokie lokaty. Za wyniki w konkursie matematycznym Kangur nagrodę otrzymali: Dominik Danilewicz oraz Kuba Janeczko.

      Wręczono także nagrody fundowane przez lokalne przedsiębiorstwa.

      Firma Polipak od kilku lat funduje nagrodę dla najlepszego chemika. Jest ona wręczana dwa razy w roku dla ucznia klasy 3 po pierwszym semestrze i dla ucznia klasy drugiej po II semestrze. Dzisiaj nagrodę otrzymuje Patrycja Kozak z klasy 3b, a nagrodę wręczyła pani Monika Matusiak, przedstawiciel firmy Polipak.

      Spółka Lider Usług Komunalno-Samorządowych w Środzie Wlkp. od tego roku jest fundatorem nagród dla najlepszego matematyka i informatyka oraz inżyniera liceum, która jest wręczana na zakończenie szkoły.
      Nagrodę otrzymał Kamil Nowak z klasy 3d, a wręczył ją prezes Spółki LUKS, pan Maciej Osuch. 

      Kolejną nagrodą jest stypendium ufundowane przez firmę Dekora dla ucznia z klasy biznesowo – menedżerskiej, który osiąga wysokie wyniki w nauce i jest kreatywny i przedsiębiorczy. Za I semestr nagrodę tę otrzymuje Aleksandra Taszarek z klasy III C.

      Nagrodzono także uczniów, którzy uzyskali szóste miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Są to: Aniela Mikrut, Norbert Miśkiewicz, Martyna Michalak, Antoni Nowacki, Zofia Idaszek, Maja Wojciechowska.

      Ten rok szkolny przyniósł również sukcesy naszym debatantom czego dowodem jest 3 miejsce w Poznańskiej Lidze Debat drużyny w składzie: Wiktoria Grala, Anna Kajdan, Kajetan Buziak, Mateusz Piszczatowski.

      Pragniemy również docenić wysiłek naszych uczniów Wiktorii Grali, Marysi Nowickiej, Sylwii Stachowiak, Barbary Szafran, Judyty Wrzaskowskiej, którzy zajęli V miejsce w ogólnopolskim konkursie „Liga Sprawiedliwości”, w którym to przez 7 tygodni rozwiązywali różne kazusy prawne.

      Kolejne sukcesy odnieśli: Kamil Szał, Anna Bączkiewicz i Michał Sobierajski za osiągnięcia w IV Szkolnym Konkursie Filozoficznym.

      W naszej szkole wiele się dzieje, część z tych wydarzeń byłaby niemożliwa bez uczniów zaangażowanych w pracę samorządu uczniowskiego. Na szczególną pochwałę i wyróżnienie zasługują ci najbardziej aktywni, a są to  Anna Kajdan, Małgorzata Kurka, Mateusz Piszczatowski, Maja Mroczkowska, Wiktor Rochowski i Ksawery Drzewiecki.

      Zostali także nagrodzeni uczniowie ze 100% frekwencją.  Są to: Bartosz Matela, Laura Świdurska, Zofia Gucze
      Karolina Nowaczyk, Kuba Janeczko, Kuba Antkowiak, Anna Kajdan, Nicola Loga, Szymon Sowiński, Stanisław Kajdan.

      Doceniono także szachistów (mistrzem szkoły w szachach został Marcin Ratajczak z klasy 1c) oraz klasy za udział w Dniu Sportu.

      Potem uczniowie udali się do klas odebrać pozostałe świadectwa i pożegnać się z wychowawcami na okres wakacji. Życzymy wszystkim udanych wakacji!

       

     • UWAGA KANDYDACI DO KLASY SPORTOWEJ!

     • Kandydaci, którzy z przyczyn niezależnych od nich nie mogli przystąpić do prób sprawności fizycznej w I terminie proszeni są o kontakt mailowy z dyrektorem Akademii Piłkarskiej Polonii Środa p. Wojciechem Gąsiorowskim: w.gasiorowski@polonia-sroda.pl

      Drugi termin prób sprawności fizycznej: 27 czerwca 2023 r. godz. 17.00.

      Próba sprawności fizycznej zostanie przeprowadzona w Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki ul. Sportowa 12 Środa Wielkopolska