• Akcja "Słodkie święta"

     • W poniedziałek 19 grudnia  zakończyła się czternasta edycja akcji „Słodkie święta”, której celem była zbiórka jak największej ilości czekolad. W akcji  udział wzięli zarówno uczniowie, jak i wszyscy pracownicy naszej szkoły, a koordynatorem akcji był pan Adam Eichler. Zebrano łącznie 295 czekolad, które w tym roku  przekazane zostały  Oddziałowi Rejonowemu PCK w Środzie oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Środzie, za pośrednictwem których trafią do najbardziej potrzebujących  w naszym powiecie. W imieniu prezes OR PCK p. Bogusławy Deiksler oraz dyrektor OPS p. Danuty Wieczorek serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

     • Warsztaty na UEP

     • W dniu 16 grudnia 2022r. klasy 1c i 2c wraz z wychowawcami p. Dominikiem Leszczyńskim i p. Beatą Szymańską uczestniczyli w warsztatch w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Poznali tajniki i cechy lidera-menagenara oraz zapoznali się ze specyfiką rynku nieruchomości. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy UEP z naszą szkołą w ramach klas patronackich. 

     • XIV Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS

     • W dniu 13 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej odbyła się XIV Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS. Hasło przewodnie olimpiady brzmiało „Uzależnienia sprzyjają HIV”. Do etapu powiatowego dostało się pięć naszych uczennic: Kinga Kistowska (klasa 2b), Zofia Stachowiak (klasa 3b) oraz Aleksandra Glabus, Gabriela Felisiak i Gabriela Nalewaja (klasa 2c). Zwycięzcą olimpiady została Zofia Stachowiak.

      W tym samym dniu odbyło się też wręczenie nagród uczestnikom konkursu fotograficznego promującego profilaktykę HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”. Miejsce III zajęła Aniela Prymas z klasy 4b.

       

     • „Gwiazdka z PCK”

     • W sobotę 10 grudnia w Intermarche w Środzie, jedenastoosobowa grupa wolontariuszy naszego liceum wzięła udział w akcji charytatywnej „Gwiazdka z PCK”, której organizatorem był Oddział Rejonowy PCK w Środzie. Zadaniem wolontariuszy było pakowanie zakupów klientom i zbieranie do puszek drobnych kwot pieniężnych. Niektórzy mieszkańcy naszego powiatu wrzucali do specjalnie przygotowanych kartonów produkty, które przed świętami zostaną przekazane podopiecznym PCK. W akcji wzięli udział:
      Aniela Mikrut, Kalina Chorzępa, Maciej Cichy (3D)
      Dagmara Stachowiak i Maria Tylska (3B)
      Klaudia Król i Aniela Prymas (4B)
      Marta Jaskólska i Aleksandra Nowak  (3C)
      Gabriela Lipiecka i Oliwia Jasińska (1A)

     • Dzień Wolontariusza

     • W poniedziałek 5 grudnia 2022 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie odbył się VI Powiatowy Międzyszkolny Dzień Wolontariusza. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: „Doświadczenie życiowe miarą człowieczeństwa”. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Średzki p. Ernest Iwańczuk, wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla p. Mariusz Kokociński, prezes OR PCK w Środzie p. Bogusława Deiksler, dyrektor OSP w Środzie p. Danuta Wieczorek wraz z p. Katarzyną Bagrowską – Kujawą,  dyrektor PCPR p. Bernadetta Staszak, prezes Stowarzyszenia Amazonek Średzkich p. Aneta Oporowska oraz p. Piotr Fabiś. W murach „Hipolita” oprócz  gospodarzy gościli wolontariusze ze szkół podstawowych powiatu średzkiego, z Zespołu Szkół Rolniczych oraz z naszej szkoły. LO reprezentowało dwanaście wolontariuszek z klas drugich, trzecich i czwartych: Aniela Mikrut (3D), Aniela Prymas, Klaudia Król (4B), Maria Tylska, Kinga Konieczna, Nikola Pawlak, Aleksandra Skotarczak (3B), Marta Adamczyk, Zuzanna Tabaka (2C), Judyta Wrzaskowska, Barbara Szafran (3A), Martyna Michalak (2B). Wraz z opiekunem p. Tomaszem Kaczmarkiem licealistki przedstawiły prezentację na temat działalności naszego szkolnego wolontariatu,  którą wykonała Marina Bubenko z klasy 2B.

     • Odznaka Honorowa PCK dla sztandaru Liceum

     • 2 grudnia w restauracji „Cechowa” w Środzie odbyło się spotkanie z krwiodawcami z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Piotr Mieloch, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka oraz dyrektorzy dwóch średzkich szkół średnich, których sztandary otrzymały Odznaki Honorowe PCK: Dyrektor Liceum Katarzyna Światowy oraz dyrektor CKZiU Marek Kostka. Odznaczenia przyznane sztandarom szkół to duże wyróżnienie za ponad dwudziestoletnią działalność klubów Honorowych Dawców Krwi w obu tych szkołach i setki oddanych litrów krwi przez uczniów Liceum i CKZiU.

     • Sukcesy Mai Biernat

     • Dnia 28 listopada i 29 listopada uczennica klasy 1b Maja Biernat miała przyjemność wystąpić w koncertach ,,Ach, jak przyjemnie!-lata 20,lata 30”. Koncerty odbywały się w Lesznie w Auli Comeniana i w Poznaniu w auli UAMu z udziałem pana Sławka Uniatowskiego , Pani Kasi Pakosińskiej  w towarzystwie orkiestry akademickiej i Poznańskiego Chóru Projektowego pod dyrygenturą Pana Przemysława Piechockiego. Występy w których Maja mogła wziąć udział były częścią nagrody za wygraną( 1 miejsce) w XVIII Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i  Piosenek Patriotycznych w Średzkim Ośrodku Kultury, który odbył się 7 listopada. Przewodniczącym jury był Pan Przemysław Piechocki , który jest dyrygentem wcześniej wspomnianego chóru.

       Próby odbywały się w Operze Poznańskiej. Podczas nich Maja Biernat miała możliwość poznania wspaniałych, wybitnych ludzi związanych ze światem muzyki.

      Podczas koncertów Maja miała zaszczyt zaśpiewać z akompaniamentem orkiestry oraz z wcześniej wspomnianym chórem piosenkę “Odrobinę szczęścia w miłości.”

          Było to dla niej wspaniałe i pełne emocji przeżycie muzyczne. Na tak dużej scenie i przy pełnej sali publiczności wystąpiła po raz pierwszy. Maja składa serdeczne podziękowania Chciałam za jej ciepłe przyjęcie  przez  Poznański Chór Projektowy oraz samego Dyrygenta p. Przemysława Piechockiego.