• Wolontariat "Speaking concerts"

     • W niedzielę 25 września grupa uczniów z klasy IIC, pod opieką wychowawcy p. Beaty Szymańskiej, udała się na Aulę UAM w Poznaniu. Celem wyjazdu była pomoc w ramach wolontariatu dla Fundacji „Fabryka sztuki” w związku z koncertami edukacyjnymi z cyklu: „Speaking concerts”. Tematem wrześniowego koncertu był: „Jazz Sebastian Bach”. Udział w wydarzeniu kulturalnym był pretekstem do szerszego spojrzenia na muzykę baroku, w której improwizacja, podobnie jak w jazzie, była jedną z najbardziej pożądanych umiejętności
      każdego muzyka. Podczas części wykładowej można było dowiedzieć się czym jest basso continuo, czy można widzieć muzykę, ile funtów można zapisać cyframi oraz czy Bach był dobrym Band leaderem? Znakomici artyści, genialna muzyka i fascynujący komentarz prof. Marcina Sompolińskiego stanowiły gwarancję niezapomnianego niedzielnego wieczoru.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

     • W trzecim tygodniu września odbyła się akcja "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych". Uczniowie mogli się zapoznać z informacjami na temat tych chorób, czytając ulotki, które rozwieszone były na tablicach ogłoszeń szkoły. Młodzież miała też udostępnioną prezentację na monitorze szkolnym oraz możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego w internecie, do którego otrzymała link. Wszystko to było po to, aby podnieść świadomość młodzieży o tym jak można zapobiegać szerzeniu się chorób zakaźnych. Na koniec tygodnia odbył się test, w którym udział wzięło 50. uczniów. Wśród zwycięzców znalazło się pięcioro z nich. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 3B - Szymon Kubacki, drugie miejsce dzieliły wspólnie trzy osoby -  Weronika Bzodek (klasa 4B), Zofia Stachowiak (klasa 3B) i Maria Nowicka (klasa 2B). Na trzecim miejscu znalazła się Hanna Witaszak z klasy 3B. Wszystkim składamy gratulacje!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 miało w tym roku szczególny charakter. W pierwszej części uroczystości dyrekcja, nauczyciele i uczniowie powitali następujących gości: Starostę Powiatu Średzkiego pana Ernesta Iwańczuka, Wicestarostę Powiatu Średzkiego panią Małgorzatę Wiśniewską- Zabłocką, Kierownik Wydziału Oświaty panią Małgorzatę Bartkowiak, Prezesa Spółki LUKS pana Macieja Osucha oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Buziak. 

      Po przemówieniu Pani Dyrektor Katarzyny Światowy inaugurującym rok szkolny, przyszedł czas na wyróżnienia dla uczniów i absolwentów. Najlepszym maturzystą rocznika 2022 został Krzysztof Mańczak, który uzyskał imponujące wyniki - 59% z języka polskiego, 100% z języka angielskiego p.podstawowy, 98% z matematyki p. podstawowy, 76% z informatyki p. rozszerzony, 80% z matematyki p. rozszerzony. Swoją przyszłość wiąże z informatyką. 

      Kolejnym wyróżnieniem jest nagroda ufundowana przez firmę Decora. Otrzymuje ją osoba z najlepszą średnią w klasie o profilu biznesowo-menadżerskim. W tym roku otrzymuje ją Jan Wójkiewicz z klasy 2c (średnia 5,53)

      Firma Decora ufundowała również nagrodę dla uczniów, którzy wykazali się kreatywnością, przedsiębiorczością w Spółdzielni Uczniowskiej "IMPULS". W tym roku nagrodę otrzymały Sylwia Stachowiak i Wiktoria Grala z klasy 3a. 

      Firma POLIPAK ufundowała nagrodę dla najlepszego ucznia klasy biologiczno - chemicznej i w tym roku otrzymała ją Zofia Stachowiak z klasy 3b.

      Za osiągnięcia sportowe w trakcie wakacji zostali także docenieni uczniowie: Maciej Leporowski, Jakub Socha, Michalina Ignaszak, Bartosz Leżała, Weronika Przewoźniczak. 

      Druga część uroczystości odbyła się na dziedzińcu szkoły. W tym roku przypada setna rocznica istnienia LO - z tej okazji społeczność szkoły wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Światowy oraz przybyłymi gośćmi przygotowali kapsułę czasu, która została zakopana na dziedzińcu szkolnym. W kapsule znalazło się m.in. podpisy uczniów i nauczycieli, najstarsze zachowane świadectwo z roku 1928, zdjęcie społeczności szkolnej oraz dzisiejsze wydanie "Gazety Średzkiej".