• Komunikat

     • Od 1 lipca 2022 r. sekretariat szkoły czynny

      w godzinach od 8.00 do 14.00

      Przypomnienie terminów rekrutacyjnych:

      od 24 czerwca 2022 r. do 12 lipca 2022 r. - Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty (w wyjątkowych sytuacjach można przesłać skany na maila: rekrutacja.losroda@wp.pl - prosimy o wcześniejsze poinformowanie telefonicznie 612852434)

      20 lipca 2022 r. godz. 10.00 - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych:

      od 20 lipca 2022 r. do 1 sierpnia 2022 r. do godz. 15.00 - Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone wcześniej:

      2 sierpnia 2022 r. do godz. 13.00 - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Zakończenie roku szkolnego 2021 – 2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się w piątek 24 czerwca na sali sportowej. Na uroczystości obecni byli v-ce starosta powiatu średzkiego, pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, kierownik wydziału oświaty pani Małgorzata Bartkowiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Monika Buziak.

      Rada Rodziców po raz kolejny przyznała nagrodę promującą uczniów, którzy uzyskują najwyższe wyniki w nauce w danej klasie. Przyznawana jest za pracowitość, jak najlepsze wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. Nagrodę tę wręczała Pani Dyrektor i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Buziak, a otrzymały ją następujące osoby:

      Z klas pierwszych: z klasy IA:Dawid Kaczmarek – średnia 4,79 z klasy IB: Hanna Lauterbach i Aleksandra Białecka- średnia 5,3 z klasy IC: Jan Wójkiewicz – średnia 5,53 z klasy ID: Małgorzata Kurka 4,87

      Z klas drugich z klasy IIA:Mateusz Piszczatowski – średnia 5,29 z klasy IIB: Zofia Stachowiak - średnia 5,21 z klasy IIC: Kajetan Buziak i Aleksandra Taszarek- średnia 5,21. z klasy IID: Paweł Kościelniak i Kamil Nowak – średnia 5,14

      Z klas trzecich z klasy IIIA: Alicja Tomczak – średnia 5,27 z klasy IIIB: Maria Hoffmann i Wojciech Madura – średnia 5,36 z klasy IIIC: Antonina Wójkiewicz – średnia 5,29 z klasy IIID:Dominik Danilewicz – średnia 5,69

      Stypendium Prezesa  Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi, który otrzymał promocję  z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen  w szkole. Jest ono przyznawane jednemu uczniowi czteroletniego liceum  na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. W tym roku szkolnym stypendium przyznane będzie  Dominikowi Danilewiczowi ze średnią 5,69.

      Następnie wychowawcy wraz z Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymały je następujące osoby: 

      klasy pierwsze 

      Klasa IB – Hanna Lauterbach, Aleksandra Białecka, Natalia Stawska, Anna Kajdan, Nikola Cyka, Maja Jeziorska, Maria Koch, Maria Nowicka, Dagmara Przybyła    

      Klasa IC – Aleksandra Banaszak, Kacper Bartkowiak, Oskar Górski, Wiktor Nowak, Jadwiga Płocińska, Patrycja Wójek, Jan Wójkiewicz

      Klasa ID – Małgorzata Kurka, Jakub Wichłacz

      klasy drugie

      Klasa II A –  Judyta Wrzaskowska, Mateusz Piszczatowski, Wiktoria Grala, Andżellika Józefiak

      Klasa IIB –  Zofia Stachowiak, Dagmara Stachowiak, Jagoda Kowalska

      Klasa IIC –  Robert Betler, Kajetan Buziak, Maja Duszczak, Michalina Ignaszak, Matylda Januszkiewicz, Bartosz Szymkowiak, Aleksandra Taszarek, Kasper Zieliński

      Klasa II D -  Maciej Cichy, Stanisław Kajdan, Paweł Kościelniak, Kamil Nowak

      klasy trzecie

      Klasa IIIA -  Krzysztof Kędziora, Anna Putyra, Alicja Tomczak

      Klasa IIIB - Mariusz Binkowski, Maria Hoffmann, Rozalia Litka, Wojciech Madura, Aniela Prymas, Tadeusz Sikorski, Patrycja Stępa, Jan Szyszka

      Klasa IIIC - Agata Bartkowiak, Małgorzata Bartkowiak, Natalia Kardasz, Maria Krzeminska, Julia Wincenciak, Antonina Wójkiewicz, Oliwia Zalewska, Zuzanna Zaremba

      Klasa III D -  Dominik Danilewicz, Marcin Kaczor, Szymon Krzemiński, Wiktor Ligocki

       

      Do stypendium Ministra Właściwego do Spraw Oświatyw tym roku szkolnym nominujemy dwie osoby: Michalinę Ignaszak z klasy 2c oraz Macieja Leporowskiego z klasy 3B, obie osoby za wybitne osiągnięcia sportowe. Nominację wręczyła pani Małgorzata Bartkowiak.

      Co roku wielu z nas angażuje się w liczne konkursy przedmiotowe, a uzyskując wysokie lokaty pokazuje swoją wiedzę i godnie reprezentuje naszą szkołę. Na zakończeniu zostali wyróznieni uczniowie, którym udało się osiągnąć wysokie lokaty. Za wyniki w konkursie matematycznym Kangur nagrodę otrzymali: Dominik Danilewicz oraz Artsiom Pipchanka. 

      Kolejne trzy wyróżnione osoby wzięły udział w konkursach z języka niemieckiego. Marta Bulik zajęła 2 miejsce w Wielkopolsce oraz 11 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund oraz 1 miejsce w województwie i 7 w kraju w konkursie Sprachdoktor. Marta zajęła również 3 miejsce w VII edycji Konkursu Pięknego Czytania Lesengehen... organizowanego przez Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Bibliotekę Filologiczną Novum UAM w Poznaniu.

      Aleksandra Nowak z klasy 2c otrzymała dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich oraz za zajęcie 5 miejsca w województwie wielkopolskim w konkursie Deutschfreund, a Maja Mroczkowska dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich oraz za zajęcie 6 miejsca w województwie wielkopolskim w konkursie Sprachdoktor.

      Kolejne sukcesy odniosły Melisa Mocny, która dostała się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach oraz Paulina Wojkiewicz – laureatka konkursu fotograficznego Barwy Wiosny.

      W naszej szkole wiele się dzieje, część z tych wydarzeń byłaby niemożliwa bez uczniów zaangażowanych w pracę samorządu uczniowskiego. Na szczególną pochwałę i wyróżnienie zasługują ci najbardziej aktywni, a są to Donata Żurawska, Anna Kajdan, Małgorzata Kurka, Mateusz Piszczatowski, Zuzanna Cyka, Maja Mroczkowska, Patrycja Stępa, Maria Krzeminska oraz Mikołaj Stróżewski.

      Następnie zostali nagrodzeni najaktywniejsi wolontariusze: 

      Martyna Michalak 1B, Marta Adamczyk 1C, Zuzanna Tabaka 1C, Emilia Janczakowska 1C,  Nikola Andrzejewska 2A. Judyta Wrzaskowska 2A, Maria Nowicka 2A, Barbara Szafran 2A, Kinga Konieczna 2B, Maria Tylska 2B, Aniela Mikrut  2D, Krzysztof Kędziora 3A, Martyna Błaszyk 3A ,Aniela Prymas 3B, Klaudia Król 3B, Aleksandra Mikołajczak 3B, Julia Stanisławska 3B, Weronika Bzodek 3B, Artsiom Pipchanka 3C, Monika Pazdrowska 3D.

      Następnie Pani Dyrekror pogratulowała panu Tomaszowi Kaczmarkowi, który w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu otrzymał z rąk Wojewody Wielkopolskiego, pana Michała Zielińskiego, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

      Zostali także nagrodzeni uczniowie ze 100% frekwencją.  Są to: Anna Kajdan i Nikola Loga z klasy 1b, Mateusz Piszczatowski z klasy 2a, Wojciech Strugała z klasy 2b, Dawid Rutkowski z klasy 2c, Stanisław Kajdan z klasy 2d oraz Monika Kędziora z klasy 3d.

      Potem uczniowie udali się do klas odebrać pozostałe świadectwa i pożegnać się z wychowawcami na okres wakacji. Życzymy wszystkim udanych wakacji!

       

     • Wycieczka do Gdańska

     • Dnia 22.06.2022 w ramach programu dofinansowanego przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę" klasy 3B oraz 3C odwiedziły Gdańsk. Wśród atrakcji turystycznych znalazły się: Muzeum II Wojny Światowej oraz zwiedzanie centrum Gdańska - Długi Targ, Fonatanna Neptuna, stare spichlerze nad Motławą. Pojechaliśmy także na Półwysep Westerplatte, a zwiedzanie zakończyliśmy na plaży. Uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i w bardzo dobrych humorach, z nadzieją, że kiedyś uda się im powrócić do stolicy województwa pomorskiego.

      Opiekunami wujazdu byli - Pani Agnieszka Szymańska - Michalak, Pani Paulina Piotrowska oraz Pan Grzegorz Kasprzak

     • Ogłoszenia

     • Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022r. o godz. 9.00.

      Zapraszamy także na mszę św. w Kościele NSJ o godz. 7.30. 

     • Kangur Matematyczny

     • Dnia 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbyła się XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego 2022. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z różnych klas, byli podzieleni na dwie grupy Junior i Student. Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

      Wyniki konkursu są już znane!

      Najwyższy rezultat uzyskał DOMINIK DANILEWICZ, uczeń klasy politechnicznej 3d. Jest to wynik bardzo dobry, nagrodą jest talon książkowy i dyplom. Wysoki wynik-wyróżnienie uzyskał ARTSIOM PIPCHANKA, uczeń klasy biznesowej 3c, nagrodą jest książka i dyplom. Nagrody będą wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

      GRATULUJEMY!!!

     • Bajkowy Dzień Dziecka

     • 1 czerwca 2022 zapanował w LO bardzo sentymentalny nastrój. Uczniowie cofnęli się do czasów dzieciństwa i bez żadnego problemu mogli przebrać się za ulubione postacie z bajek oraz przedstawić kolegom swojego ukochanego pluszaka. Tego dnia można było także pograć w ulubione gry i zabawy podwórkowe (w klasy, linkę, gumę, w szczura) oraz zrobić sobie fotkę w specjalnie zaaranżowanej fotobudce. Dużą popularnością cieszyło się także malowanie twarzy. Hostessy rozdawały cukierki, a na zakończenie dnia chętni zatańczyli belgijkę. 

     • Wycieczka do Wrocławia

     • Korzystając z programu dofinansowania przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, klasa humanistyczna 1a w dniu 31 maja wzięła udział w wycieczce do Wrocławia. Wśród odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta znalazły się m.in: Ostrów Tumski, kolegiata pw. Świętego Krzyża i Świętego Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, pomnik papieża Jana XXIII autorstwa Ludwiki Nitschowej. Młodzież odwiedziła wrocławski Rynek z przepięknym Starym Ratuszem i kamienicami. Kolejnym punktem wycieczki było centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Na koniec pozostał spacer po ZOO i Afrykarium.

     • LOtne słowa

     • W dniu 1 czerwca w auli naszego liceum odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników powiatowego konkursu literackiego LOtne Słowa. Udział wzięło 15 uczestników, którzy wybierali prozę lub poezję. Jury zwróciło uwagę na fakt, iż inspiracją dla młodych pisarzy dość często jest literatura światowa. Uczestnicy reinterpretowali mity, wykazywali zainteresowanie literaturą obozową. Twórcy wierszy sięgali do świata swych uczuć, wśród których wyczuwało się nadzieję, ale i zwątpienie.

      Zdobywcami nagród w kategorii poezja zostali:

      I miejsce Anna Martyn, tegoroczna absolwentka LO,

      II miejsce zajęła Rozalia Adamczyk z klasy humanistycznej IIIA,

      III miejsce zajęła Amelia Taborek z ZSR,

      a wyróżnienie trafiło do Mikołaja Stróżewskiego z IIIC.

      Za tekst prozatorski nagrodzeni zostali:

      I miejsce- Martyna Błaszyk z klasy III A ,

      II miejsce - Melisa Mocny z klasy IIA, 

      III miejsce - Wiktoria Grala również z IIA.

      Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!