• Wycieczka do Gdańska

     • Dnia 22.06.2022 w ramach programu dofinansowanego przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę" klasy 3B oraz 3C odwiedziły Gdańsk. Wśród atrakcji turystycznych znalazły się: Muzeum II Wojny Światowej oraz zwiedzanie centrum Gdańska - Długi Targ, Fonatanna Neptuna, stare spichlerze nad Motławą. Pojechaliśmy także na Półwysep Westerplatte, a zwiedzanie zakończyliśmy na plaży. Uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i w bardzo dobrych humorach, z nadzieją, że kiedyś uda się im powrócić do stolicy województwa pomorskiego.

      Opiekunami wujazdu byli - Pani Agnieszka Szymańska - Michalak, Pani Paulina Piotrowska oraz Pan Grzegorz Kasprzak

     • Ogłoszenia

     • Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022r. o godz. 9.00.

      Zapraszamy także na mszę św. w Kościele NSJ o godz. 7.30. 

     • Kangur Matematyczny

     • Dnia 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbyła się XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego 2022. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z różnych klas, byli podzieleni na dwie grupy Junior i Student. Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

      Wyniki konkursu są już znane!

      Najwyższy rezultat uzyskał DOMINIK DANILEWICZ, uczeń klasy politechnicznej 3d. Jest to wynik bardzo dobry, nagrodą jest talon książkowy i dyplom. Wysoki wynik-wyróżnienie uzyskał ARTSIOM PIPCHANKA, uczeń klasy biznesowej 3c, nagrodą jest książka i dyplom. Nagrody będą wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

      GRATULUJEMY!!!

     • Bajkowy Dzień Dziecka

     • 1 czerwca 2022 zapanował w LO bardzo sentymentalny nastrój. Uczniowie cofnęli się do czasów dzieciństwa i bez żadnego problemu mogli przebrać się za ulubione postacie z bajek oraz przedstawić kolegom swojego ukochanego pluszaka. Tego dnia można było także pograć w ulubione gry i zabawy podwórkowe (w klasy, linkę, gumę, w szczura) oraz zrobić sobie fotkę w specjalnie zaaranżowanej fotobudce. Dużą popularnością cieszyło się także malowanie twarzy. Hostessy rozdawały cukierki, a na zakończenie dnia chętni zatańczyli belgijkę. 

     • Wycieczka do Wrocławia

     • Korzystając z programu dofinansowania przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, klasa humanistyczna 1a w dniu 31 maja wzięła udział w wycieczce do Wrocławia. Wśród odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta znalazły się m.in: Ostrów Tumski, kolegiata pw. Świętego Krzyża i Świętego Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, pomnik papieża Jana XXIII autorstwa Ludwiki Nitschowej. Młodzież odwiedziła wrocławski Rynek z przepięknym Starym Ratuszem i kamienicami. Kolejnym punktem wycieczki było centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Na koniec pozostał spacer po ZOO i Afrykarium.

     • LOtne słowa

     • W dniu 1 czerwca w auli naszego liceum odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników powiatowego konkursu literackiego LOtne Słowa. Udział wzięło 15 uczestników, którzy wybierali prozę lub poezję. Jury zwróciło uwagę na fakt, iż inspiracją dla młodych pisarzy dość często jest literatura światowa. Uczestnicy reinterpretowali mity, wykazywali zainteresowanie literaturą obozową. Twórcy wierszy sięgali do świata swych uczuć, wśród których wyczuwało się nadzieję, ale i zwątpienie.

      Zdobywcami nagród w kategorii poezja zostali:

      I miejsce Anna Martyn, tegoroczna absolwentka LO,

      II miejsce zajęła Rozalia Adamczyk z klasy humanistycznej IIIA,

      III miejsce zajęła Amelia Taborek z ZSR,

      a wyróżnienie trafiło do Mikołaja Stróżewskiego z IIIC.

      Za tekst prozatorski nagrodzeni zostali:

      I miejsce- Martyna Błaszyk z klasy III A ,

      II miejsce - Melisa Mocny z klasy IIA, 

      III miejsce - Wiktoria Grala również z IIA.

      Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!