• Klasowy Dzień Chłopaka

     • 30 września dziewczyny nie zapomniały o swoich kolegach ze szkolnej ławy. Każda klasa w jakiś sposób świętowała ten szczególny dzień -  dziewczyny przygotowały ciekawe konkursy, np. zadaniem chłopaków było odgadnięcie kto znajduje się na zdjęciu. Problem w tym, że na zdjęciach były dziewczyny w wieku kilku lat. Były też ciekawe pomysły na prezent: skarpetki lub karykatury chłopaków.

      Niektóre klasy zdecydowały się świętować ten dzień wspólną konsumpcją pizzy. W końcu przez żołądek do serca :)

     • Rozwiązanie konkursu z języka niemieckiego

     • Dzień Języków Obcych w LO Dziękujemy Wam bardzo za liczny udział w grze, cieszymy się, że nauka niemieckiego sprawiła Wam radość  Jak widzicie „DEUTSCH MACHT SPAβ”…. dlatego spodziewajcie się kolejnych zabaw językowych. Wszystkim, którzy rozszyfrowali nasze zagadki i udzielili poprawnych odpowiedzi serdecznie gratulujemy. Osoby, które wykonały to najszybciej i otrzymują ocenę celującą: - Bartek Opieliński klasa 3C - Wiktoria Furmańska klasa 3C - Martyna Bydołek klasa 3 C Ocenę bardzo dobrą: - Maria Fesser klasa 1C -Helena Kurzyńska 1C - Barbara Szafran 1A Pozostałe osoby otrzymają „+” za aktywność.

       

    • 21-25 września - Tydzień Szczęścia w Szkole
     • 21-25 września - Tydzień Szczęścia w Szkole

     • Każdy chce być szczęśliwy. Zarówno w szkole jak i  w pracy. W końcu spędzamy w niej dużą część dnia. Jeśli będziemy szczęśliwi w szkole, prawdopodobnie będziemy szczęśliwsi przez resztę dnia.
      Ostatni tydzień września 21-27.09.2020 roku został ogłoszony międzynarodowym Tygodniem Szczęścia w Pracy. Zapraszamy Was do celebrowania Tygodnia Szczęścia w Szkole.
      Niech to będzie nasze szkolne święto. Przeżywanie pozytywnych emocji jest ważne, dobre dla naszego życia i zdrowia. Niech ten tydzień przyniesie radość!
      Liczymy na zaangażowanie wielu z Was. Śledźcie informacje na FB.

    • KIERMASZ KSIĄŻEK
     • KIERMASZ KSIĄŻEK

     • Kiermasz wszystkich książek (popularne czytadła, albumy, słowniki, przewodniki itd.) 

      Cały dochód z kiermaszu przekażemy

      na kontynuację leczenia Huberta Mierzwy. 

      Hubert osiągnął już dużo, ale przed nim jeszcze bardzo długa wyboista droga do pełnego wyleczenia. 

      Możemy pomóc przyłączając się do zbiórki na dalsze leczenie.
      Książki nie powinny stać tylko na półce, powinny krążyć między ludźmi, zmieniać właściciela, uszczęśliwiać wiele osób. Przeznaczając książki na kiermasz czynimy wiele dobrego, dlatego zachęcamy do ich przekazania.
      Do 30 września zbieramy książki w sekretariacie szkoły i w bibliotece. Do książki proszę włożyć kartkę ze sugerowaną ceną, jeżeli nie chcą być Państwo anonimowi to można na kratce się podpisać.  Zastrzegamy sobie obniżenie ceny pod koniec kiermaszu. 

      Kiermasz planujemy w pierwszej połowie października. 

      Dokładny termin podamy w następnym komunikacie.  

     • Sprzątanie świata

     • W piątek 18 września 2020r. uczniowie klas 1B, 2B, 2C wraz z wychowawcami uczestniczyli w corocznej akcji "Sprzątanie świata". Tym razem sprzątaliśmy teren wokół liceum oraz park "Planty". Zebraliśmy kilka worków śmieci, ale - co pozytywne - śmieci jest z roku na rok coraz mniej. 

     • 10-13 września 2020r. Sukcesy sportowe

     • W dniach 10 - 13.09.2020 r. w Szczecinie odbywały się zawody Pucharu Świata w Karate WUKF. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły - wychowankowie KLUBU KARATE RAION GIECZ. Uczennice naszej szkoły osiągnęły wspaniałe wyniki indywidualnie i drużynowo:

      Amelia Fedorowicz: srebrny medal Kumite indywidualne i brązowy medal Kumite drużynowe rotation

      Zofia Małek: brąz w Kumite indywidualnym i 2x brąz w Kumite drużynowym

      Weronika Przewoźniczak: srebrny medal w kumite drużynowym, brąz w kumite drużynowym rotation, brąz w kumite indywidualnym

      Ponadto, w zawodach Pucharu Świata w Szczecinie w Karate WUKF brała udział także uczennica klasy 2a Nicole Węcławiak (reprezentująca klub MIKASA Środa) Nicole zdobyła złoto w kata kobudo kadetek (14-15l lat), brąz w kata drużynowym kadetek oraz 7 miejsce w kata indywidualnym, a była to najliczniej obsadzona konkurencja całych zawodów (22 startujące).

       

     • Zasady epidemiologiczne

     • Proszę pamiętać o zasadach epidemiologicznych:

      • obowiązkowa dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły,

      • obowiązkowa dezynfekcja ławek,

      • zalecane częste mycie rąk,

      • wchodząc do sekretariatu, biblioteki i gabinetu lekarskiego załóż maseczkę lub przyłbicę,

      • podchodząc do nauczyciela załóż maseczkę lub przyłbicę.

      Jak ktoś zapomni maseczki zgłasza się po jednorazową do sekretariatu. 

     • Matura 2021 dla absolwentów

     •  

      Absolwenci, którzy ukończyli szkołę do roku szkolnego 2019-2020 włącznie, muszą złóżyć pisemną deklarację przystapienia do egzaminu maturalnego w terminie do 7 lutego 2021 - termin ostateczny. 

       Deklarację należy wygenerować i wydrukować (dwustronnie) wykorzystując poniższy link.

       

      Bezpośredni link do deklaracji maturalnej dla ucznia ze zdefiniowanym kodem szkoły:

      https://deklaracja.edu.pl/3025040310U

       Absolwenci w wierszu kod klasy wpisują D.

       

       

       

     • Zapraszamy do Galerii Miejskiej.

     • „Pierwsze kroki – wystawa prac uczniów Adama Wójkiewicza”. Wśród artystów są uczniowie naszej szkoły – GRATULUJEMY !!!

      Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Galerii Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej.
      Wystawa będzie czynna od 18.09 do 18.10.2020 roku.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

     • 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy spotkać się w szkole i w trybie stacjonarnym rozpocząć naukę. O godzinie 10.00, na sali spotrowej spotkali się uczniowie klas pierwszych i trzecich oraz Grono Pedagogiczne. Obostrzenia sanitarne ograniczyły możliwości zapraszania gości. Jednak wyjątek stanowił Jakub Kubiak absolwent rocznika 2020, Państwo Jolanta i Marek Kubiakowie - rodzice Jakuba oraz Pan Mirosław Martyna - wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcąćego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp. Jakub przystąpił w tym roku do egzaminu maturalnego, osiągnął bardzo wysokie wyniki z 7 przedmiotów - średnia z egzaminów to 81,47 % i został laureatem Nagrody dla Najlepszego Maturzysty. Nagroda fundowana jest przez stowarzyszenie. 

      Spotkanie o godzinie 11.00 również wiązało się z wręczeniem nagrody. Antonina Wójkiewicz otrzymała Nagrodę Firmy Decory dla najlepszego ucznia klasy biznesowo-menadżerskiej. Uczniowie klas drugich oraz uczniowie klas pierwszych i trzecich po spotkaniu na sali udali się do klas na spotkania z wychowawcami. 

      Życzymy Wszystkim owocnej pracy, sukcesów i spokoju!!!!