• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     • W tym roku zakończenie roku szkolnego miało kompletnie inny wymiar. Przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego  spowodowało, że uczniowie przychodzili na konkretne godziny i spotykali się w niewielkich grupach. Nie było uroczystego rozdania świadectw z wyróżnieniem, publicznego rozdania nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych czy osób zaangażowanych w życie szkoły.

      Jednak jak zawsze były kwiaty, miłe słowa, przyjazna atmosfera i życzenia miłych wakacji :) I tego też Wam życzymy!

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

     • Zakończenie roku szkolnego 2019-2020 będzie trochę inne niż w poprzednich latach. Nie spotkamy się wszyscy na sali sportowej.

      Ale do szkoły po odbiór świadectw serdecznie zapraszamy

      w piątek 26 czerwca 2020 roku

      według harmonogramu: 

       godz. 9.00 

      Klasa 1 A - hala sportowa - wejście boczne na halę sportową bramą od ul. 20 - października

      Klasa 1 B - sala 21 - wejście boczne do szkoły od Alei Olimpijczyków (wejście przez furtkę)

      Klasa 1 C - łącznik - wejście bramą przy szkole do łącznika

      Klasa 1 D - sala 2 - wejście główne

      godz. 10.30

      Klasa 1 E - hala sportowa - wejście boczne na halę sportową bramą od ul. 20 - października

      Klasa 1 F - sala 21 - wejście boczne do szkoły od Alei Olimpijczyków (wejście przez furtkę)

      Klasa 1 G - łącznik - wejście bramą przy szkole do łącznika

      Klasa 1 H - sala 2 - wejście główne

      godz. 12.00

      Klasa 2 A - sala 21 - wejście boczne do szkoły od Alei Olimpijczyków (wejście przez furtkę) 

      Klasa 2 B - łącznik - wejście bramą przy szkole do łącznika

      Klasa 2 C - sala 2 - wejście główne 

     • Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR 2020

     • Kangur matematyczny to konkurs międzynarodowy. Wywodzi się z Australii, a w Europie został rozpropagowany przez francuskich matematyków. W Polsce odbywa się od 1992 r., a jego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.To konkurs bardzo znany i lubiany. Sprawdza przede wszystkim wiedzę i umiejętności matematyczne oraz logiczne myślenie. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Każdy uczestnik otrzymuje logiczną zabawkę.

      W naszym liceum każdego roku bierze w nim udział wielu uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: Student (uczniowie klas II i III) oraz Junior (uczniowie klas I). W tym roku w związku z epidemią koronawirusa konkurs po raz pierwszy w historii odbył się zdalnie w dniach 28 lub 29 maja br. Jego wyniki już znamy. Najlepszy rezultat, tytuł “bardzo dobry”(142 punkty na 150 punktów możliwych) uzyskał Dominik Danilewicz, uczeń klasy politechnicznej 1d. Nagrodą będzie kupon do Empiku, książka i dyplom.Tytuł “wyróżniony” uzyskali uczniowie klasy 3c, tegoroczni maturzyści: Jakub Jaworski oraz Sławomir Pluciński. Nagrodami będą książki i dyplomy. W tym roku szkolnym nie był przyznawany tytuł “laureat”. Koordynatorem konkursu i nauczycielem matematyki tych uczniów jest pani profesor MariolaLitka. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • XXV Plebiscyt na Najlepszego Sportowca LO

     • We wtorek 23 czerwca 2020r. zostały rozdane nagrody w plebiscycie na najlepszego sportowca LO. Wśród zaproszonych gości byli: Małgorzata Wiśniewska - Zabłocka, Wicestarosta Średzki, dyrekcja szkoły oraz nagrodzeni sportowcy. W tym roku jest to już 25. edycja plebiscytu, który z uwagi na pandemię miał formę dwuetapową. W maju plebiscyt miał formę online - licealiści obejrzeli film połączony z prezentacją, w którym zostały przedstawione osiągnięcia sportowców oraz zdobyte miejsca. Teraz, w czerwcu, można było osobiście przekazać nagrody i statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej oraz Radę Rodziców LO. Galę poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Alina Cichowlas, Tomasz Kaczmarek i Adam Eichler. Przypominamy kolejność w plebiscycie:

      1 miejsce - Wojciech Marok - lekkoatletyka

      2 miejsce - Roksana Poll - lekkoatletyka

      3 miejsce - Aleksandra Świątek - karate

      4 miejsce - Zofia Małek - karate

      5 miejsce - Nicole Węcławiak - karate

      6 miejsce - Błażej Stachowski- modelarstwo, Maciej Leporowski - taekwondo

      7 miejsce - Oliwia Frąckowiak, Julia Biesz - obie lekkoatletyka

      8 miejsce - Siatkarki: Agnieszka Lipiecka, Julia Pawlak, Nicole Banaszyk, Katarzyna Szymanek, Zofia Kuźniewska, Monika Kucharska, Wiktoria Karaś

      9 miejsce - Julia Korcz, Marcin Kaczor - oboje lekkoatletyka

      10 miejsce - Koszykarki : Beata Nowak, Wiktoria Furmańska, Martyna Bydołek, Magdalena Hańczyk, Ewa Lisiecka, Eliza Wawszkiewicz, Julia Wierzbicka