Dziennik

 

 

 • Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na zajęcia w ramach realizacji projektu „Akademia ‘21”

  „Szkoła Młodych Polityków i Organiczników” odbędzie się w dn. 23-28.08.2021 r. Zajęcia dla młodzieży przewidziane są w godz. 8.00-16.00 i w tym czasie organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg warsztatów oraz spotkań z politykami, dziennikarzami i aktywistami. Tematy zajęć to:

  • Partycypacja na poziomie lokalnym. Budżety obywatelskie i
 • W szkole wywieszono listy zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły i niezakwalifikowanych.

  Do 30 lipca należy dostarczyć do szkoły oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu.

  Jeżeli uczeń wybrał inną szkołę, a złożył wniosek do liceum prosimy o jak najszybsze poinformowanie szkoły o decyzji, ponieważ na zwalniające się miejsca czekają inni uczniowie.

 • Od 19 lipca do 13 sierpnia br. sekretariat

  Liceum Ogólnokształcącego

  im. Powstańców Wielkopolskich

  będzie czynny w godzinach od 8.00 do 15.00.

 • Zapraszamy absolwentów po odbiór świadectw maturalnych w poniedziałek

  5 lipca 2021 r. do łącznika wg harmonogramu:

  godz. 12.00 klasa 3A

  godz. 13.00 klasa 3B

  godz. 14.00 klasa 3C

  absolwenci lat ubiegłych godz. 14.30

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Zakończenie roku szkolnego 2020 – 2021 w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się w piątek 25 czerwca na sali sportowej. Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Był on wyjątkowy, gdyż z powodu pandemii większość czasu uczniowie spędzili w domu, przy komputerach. Powrót do szkoły na ostatni miesiąc nauki pozwolił zorganizować zakończenie roku szkolnego, odebrać świadectwa i docenić tych, którym udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki. Spośród 339 uczniów klas pierwszych i drugich, 70 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku Rada Rodziców postanowiła po raz pierwszy przyznać nagrodę promującą uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w danej klasie. Przyznawana jest za pracowitość oraz jak najlepsze wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. Otrzymują ją uczniowie z najwyższą średnią z każdej klasy z wyłączeniem uczniów nominowanych do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 • Wycieczki i piknik.

  W środę 23 czerwca uczniowie i nauczyciele z pięciu klas Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich wzięli udział w jednodniowych wycieczkach do Wrocławia, Poznania, Rogalina i Kórnika, tydzień wcześniej dwie klasy były w Dobrzycy i w Gołuchowie. Były to pierwsze wspólne wyjazdy klas od prawie dwóch lat, pogoda dopisała, humory również. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły, żeby wziąć w czwartek udział w pikniku szkolnym. Były rozgrywki sportowe; siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, rzuty do kosza, przebieranki. Rywalizowały klasy między sobą oraz z nauczycielami. Zmagania sportowe organizowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Alina Cichowlas, Pan Tomasz Kaczmarek i Pan Adam Eichler. Mniej zainteresowani sportem wytężali umysł w rozgrywkach szachowych, które koordynował Pan Sławomir Brambor, a utalentowani muzycznie i nie tylko bawili się w karaoke z panią Beatą Senftleben, pani Marzena Wisińska-Zadrużyńska serwowała w sali nr 3 kawkę. Na boisku szkolnym szalał grill z kiełbaskami dla każdego. W Grillmasterów wcielili się panowie Grzegorz Kasprzak i Dominik Leszczyński. Bardzo udane zakończenie szkoły, w piątek świadectwa i wakacje.

 • W dniu 23 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielami: Mileną Bianek, Natalią Olkiewicz, Aleksandrą Hamrol-Narożną, Dominikiem Leszczyńskim, Katarzyną Węcławiak i Lucyną Zielinską uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Licealiści spacerowali po Ostrowie Tumskim, odbyli rejs po Odrze oraz zwiedzali słynne wrocławskie ZOO. Był też czas na obejrzenie panoramy Wrocławia z Sky Tower i zrobienia pięknych zdjęć w Ogrodzie Japońskim. Wycieczka była świetną okazją do integracji klas.

 • Harmonogram zakończenia roku szkolnego:

  klasy 1 A, B, C i D godz. 9.30 w sali sportowej,

  klasy 2 A, B, C, D, E, F, G, H godz. 10.00 w sali sportowej.

  Po uroczystościach oficjalnych uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach.

 • Dnia 11 czerwca 2021r. 30 uczniów klas pierwszych brało udział II Konkursie Filozoficznym. Pierwszoklasiści udowodnili, że zagadnienia tymi "ontologia", "sofistyka" czy "czwórmian leczniczy" są dla nich zrozumiałe.

  Dnia 14 czerwca nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w auli z udziałem dyrekcji i członków zespołu humanistycznego.

  Najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Piotr Przepiórkowski 1c, Zofia Stachowiak 1b, Paulina Wojkiewicz 1a, Mateusz Piszczatowski 1a

  2. Jagoda Kowalska 1b

  3. Stanisław Kajdan 1d

 • Klasa 2B medyczno – przyrodnicza, 11 czerwca 2021 roku, uczestniczyła online w wykładzie prowadzonym przez prof. dr hab. n. med. Wojciecha Kozubskiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Temat wykładu to: „Choroby układu pozapiramidowego” w ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.

 • Znamy już wyniki kolejnej edycji literackiego konkursu LOtne słowa. W tym roku wzięło w nim udział czternastu uczniów naszej szkoły. Prace nadsyłane były w dwóch kategoriach - proza i poezja. Jury postanowiło wyróżnić następujących autorów:

  w kategorii proza - I miejsce - Zofia Kuźniewska za opowiadanie "Postęp"

  II miejsce - Martyna Błaszyk - "Śnieg krwią skropiony"

  III miejsce - Bartosz Filipiak -"Piłki, latawce"

  wyróżnienie - Wiktoria Grala - "Ostatnia opowieść"

 • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej realizuje projekt edukacyjny "Mały kleszcz - duży problem?".

  Ze względu na gwałtowny wzrost liczebności kleszczy oraz zwiększenie się obszarów ich występowania (coraz częściej można je spotkać w miastach: parkach, skwerach, przydomowych ogródkach, a nawet w piwnicach) bardzo ważna jest edukacja w tym temacie.

  Celem projektu edukacyjnego „Mały kleszcz – duży problem”, realizowanego na terenie woj. wielkopolskiego od 2018 roku, jest wzrost poziomu wiedzy społeczeństwa na temat kleszczy, związanych z nimi zagrożeń oraz profilaktyki chorób odkleszczowych.

 • Zgodnie z zaplanowaną organizacją roku szkolnego 2020/2021, piątek 4 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

  Szkoła w tym dniu jest zamknięta.

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć