W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy - zgodnie z podstawą programową - wszystkie klasy I ogólne, czyli każdy z uczniów decyzję o wyborze przedmiotów w zakresie rozszerzonym będzie mógł podjąć dopiero po pierwszej klasie. W klasie II każdy z uczniów wybiera dwa przedmioty w zakresie rozszerzonym ze wszystkich dostępnych przedmiotów. Realizacja ich, tak jak ma to miejsce również w językach obcych nowożytnych, będzie odbywać się ponadklasowo. W klasie II i w III w zespole klasowym realizowane będą przedmioty w zakresie podstawowym, ponadklasowo przedmioty rozszerzone, języki obce i wychowanie fizyczne. Takie innowacyjne podejście pozwala każdemu uczniowi wybrać te przedmioty, które go interesują i na podstawie których chciałby aplikować na wyższe studia. Może to być wybór w kierunku:

 

biologii i chemii ponadklasowo - dla uczniów, którzy interesują się ochroną środowiska, współczesną genetyką, botaniką, zoologią, medycyną. Absolwent może studiować na kierunkach: biologia, chemia, biotechnologia, leśnictwo, lekarski, farmacja, weterynaria, ochrona środowiska, towaroznawstwo, technologia chemiczna i wiele, wiele innych.

 


 

 

 

języka angielskiego i gegrafii ponadklasowo - dla uczniów, którzy interesują się zasadami tworzenia własnych firm, szeroko rozumianym marketingiem, zarządzaniem i współpracą zagraniczną.  Uczniowie, którzy zdecydują się w klasie II przystąpić do Spółdzielni "Impuls" prowadzą sklepik szkolny i mogą ubiegać się o stypendium fundowane przez firmę „Decora”. Absolwent może rozpocząć studia na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, gospodarka międzynarodowa, gospodarka przestrzenna, logistyka, stosunki międzynarodowe, finanse i inne.

 

historii i geografii ponadklasowo - dla uczniów, którzy interesują się geografią, historią, czy językiem polskim.  Absolwent posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z geografii, historii i może rozpocząć studia na kierunkach: prawo, geografia, gospodarka przestrzenna, filologia polska, filozofia, europeistyka, politologia, stosunki międzynarodowe, geoinformacja, turystyka i rekreacja, zarządzanie i inne. 

 

 

 

matematyki i fizyki ponadklasowo - dla uczniów, którzy interesują się rozwojem techniki, programowaniem, lubią matematykę, chcą poznawać prawa fizyki. Absolwent klasy posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień z fizyki, matematyki, jest przygotowany do rozpoczęcia studiów na kierunkach: politechnicznych, ekonomicznych, matematyce, fizyce, informatyce i innych.

 


 

 

 

Powyżej to tylko przykłady gdyż każdy z uczniów będzie dokonywał wyboru sam i równie dobrze może to być np. wybór rozszerzonego języka angielskiego i rozszerzonej matematyki czy rozszerzonego języka polskiego i rozszerzonej fizyki.

Języki obce - zarówno język angielski jak i niemiecki nauczane są w grupach zaawansowania ponadklasowo.

Kontynuację nauki języka można wybrać spośród następujących:

 • j.angielski
 • j.niemiecki
   

Jako drugi (kontynuacja lub od podstaw) proponujemy:

 • j.angielski
 • j.niemiecki
   

Dodatkowo można wybrać język hiszpański lub język francuski.

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się również ponadklasowo w nowoczesnej hali sportowej.

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć