• Festyn Naukowy w SP3

  Festyn Naukowy w SP3

  30 marca 2019r w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się Festyn Naukowy. Uczniowie klas politechnicznych  wraz z opiekunem p. Ewą Sadyś przekonywali, że programowanie i konstruowanie robotów wcale nie jest takie trudne. Marcin Wojewodzic prezentował stworzone przez siebie konstrukcje i Lofi Roboty oparte na platformie programistycznej Arduino. Z kolei Daria Kubacka i Kornelia Nowacka uczyły jak napisać własny program w aplikacji PixBlocks, która jest kompleksowym środowiskiem dostosowanym  do każdego etapu edukacji informatycznej. PixBlocks jest narzędziem wykorzystywanym zarówno do nauki samodzielnej, jaki i nauki w szkole. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno starszych jak i młodszych przyszłych programistów.

  Festyn Naukowy w SP3 - Obrazek 1 Festyn Naukowy w SP3 - Obrazek 2 Festyn Naukowy w SP3 - Obrazek 3 

 • Szkolny Konkurs Mitologiczny

  Szkolny Konkurs Mitologiczny

  We wtorek 19 marca odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Wzięło w nim udział czternastu uczniów. 28 marca ogłoszono uroczyście wyniki. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, ale prawdziwymi znawcami mitologii greckiej okazali się: Dominik Kaczkowski z kl. II B, który zajął I miejsce, Marta Głogowska (II miejsce) i Zofia Małek (III miejsce). Obie dziewczyny są uczennicami klasy IB.
  Zwycięzcom gratulujemy!

 • Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

  Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

   

  W środę 27 marca w parku „Łazienki” w Środzie odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszego liceum, którzy pomimo nieobecności Sary Neumann, Martyny Jankowskiej i Zuzanny Nowak zdobyli aż 7 medali. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta: Julia Korcz, która wygrała kategorię klas pierwszych i Oliwia
  Frąckowiak – zwyciężyła w kategorii klas drugich i trzecich.
  Ponadto srebrne medale zdobyli: Roksana Poll i Jakub Felmann , a brązowe: Wiktoria Pruchniewicz, Michał Kaczmarek i Mateusz Janczar.
  Pozostałe miejsca naszych zawodników:

  Beata Nowak – IV miejsce
  Natalia Sot – IV miejsce
  Kacper Juskowiak – VI miejsce
  Jan Kiel – VII miejsce
  Filip Kowalewski – VIII miejsce
  Dawid Lisiewicz – IX miejsce
  Miłosz Gościniak – X miejsce
  Adrian Salamon – XI miejsce
  Sławomir Pluciński – XI miejsce
  Wojciech Borwin – XII miejsce
  Cezary Ignaszak – XIV miejsce

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

  Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych - Obrazek 1    Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych - Obrazek 2    Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych - Obrazek 3    Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych - Obrazek 4

 • Spotkanie z absolwentem.

  Spotkanie z absolwentem.

  Nasza szkoła może poszczycić się wieloma wspaniałymi absolwentami. Są wśród nich znani ludzie nauki, muzycy, sportowcy. Są także tacy, którzy - mimo młodego wieku - osiągnęli wiele w innychdziedzinach życia.
  27 marca uczniowie klas pierwszych spotkali się z Marią Stefaniak, absolwentką z roku 2011. Marysia, mieszkająca w tej chwili w Tajpej - stolicy Tajwanu - opowiedziała o tym, czym zajmowała się po ukończeniu liceum. Licealiści usłyszeli o pracy Marysi jako au pair w Stanach Zjednoczonych, o studiach na kierunku stosunki międzynarodowe, praktykach m.in. w Ambasadzie RP w Pekinie oraz o tym, jak trafiła na Tajwan. Opowieść urozmaicona została prezentacją przedstawiającą miejsca, które zwiedziła
  Maria. Wszystkich urzekły fotografie przepięknych krajobrazów tajwańskich oraz - Marysi - która jako Europejka - wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców wyspy, czego dowodem są propozycje pracy. Marysia wzięła udział w programie telewizyjnym przybliżając w nim Polskę i jej zwyczaje. Jest także zatrudniana w reklamie oraz filmach. Dodatkowo zajmuje się promowaniem Polski wśród Tajwańczyków, gdyż współpracuje z biurem podróży i organizuje wycieczki do Polski.
  Młodzież z zainteresowaniem słuchała swojej starszej koleżanki, która zwróciła też uwagę na to, że często musiała o siebie "zawalczyć", samodzielnie podejmować ważne decyzje. Zapewne spotkanie z Marią dla wielu będzie inspiracją do tego, by pójść w jej ślady albo - tak samo jak ona - świadomiekierować swoim rozwojem.

 • Spotkanie z prof. dr hab. Bolesławem Andrzejewskim

  Spotkanie z prof. dr hab. Bolesławem Andrzejewskim
  26.03.2019

  Spotkania z nietuzinkowymi ludźmi stanowią tradycję średzkiego „ogólniaka”. Z pewnością jednym z nich jest absolwent szkoły, fundator nagrody dla najlepszego humanisty prof. Bolesław Andrzejewski. Ten znany badacz, germanista niezwykle barwnie opowiadał o swej drodze naukowej, zainteresowaniach m.in. filozofią języka, antropologią filozoficzną czy teorią i filozofią komunikacji. W dowcipnych anegdotach wspominał rodziców, których imieniem nazwał 2 nagrody przyznawane wybitnym w dziedzinie humanistyki uczniom. Licealiści z wielkim zainteresowaniem słuchali o badaniach naukowych prof. B. Andrzejewskiego, zagranicznych projektach, w których
  bierze udział, publikacjach dotyczących, np. filozofii skandynawskiej. Przede wszystkim jednak zachęcał do wytężonej pracy, rzetelnej nauki i realizowania swych życiowych pasji.

 • Mistrz Ortografii - konkurs powiatowy

  Mistrz Ortografii - konkurs powiatowy

  26 marca br. odbył się powiatowy konkurs o tytuł Mistrza Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do rozgrywki przystąpiło 14 osób. Musiały one zmierzyć się z dyktandem pełnym ortograficznych
  zawiłości. Organizatorki konkursu – p. Agnieszka Kaczmarek, p. Marlena Szymańska – z satysfakcją przyznały, iż poziom tegorocznych rozgrywek był bardzo wysoki. Uczniowie popełnili niewiele błędów. A zwycięzcami zostali: I miejsce – Maja Janus z kl. 8. ZSA, II miejsce – Maria Kowalska z kl.8. Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” , III miejsce – Kalina Chorzęparównież z „Keglika”.

 • Miłe spotkanie

  Miłe spotkanie
  26.03.2019

  26 marca nauczyciele spotkali się z Panią Genowefą Czerniagą, emerytowaną nauczycielką biologii w naszej szkole. Uczyła wiele pokoleń licealistów. Pani Czerniaga wyprowadza się ze Środy i odwiedziała nas, żeby się pożegnać. Wizyta Pani Czernagi zbiegła się ze spotkaniem Pana prof. dr hab. Bolesława Andrzejewskiego z młodzieżą. Okazało się, że Pan Andrzejewski był również uczniem Pani Czerniagi.

  Miłe spotkanie - Obrazek 1    

 • Z wizytą w Instytucie Filologii Słowiańskiej

  25 marca humaniści z naszego liceum po raz kolejny wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM. Najpierw dr hab Wojciech Jóźwiak opowiedział o monetach z punktu widzenia filologa. Następnie głos zabrał dr hab Osman Firat Bas. Zabrał uczniów w podróż po Stambule i Ankarze. Młodzież miała okazję obejrzeć zdjęcia oraz film ukazujący dwa miasta, o których opowiadał doktor. Podsumowaniem spotkania był film dokumentalny "Kedi- sekretne życie kotów".

 • Pola Nadziei

  Pola Nadziei

  W sobotę 23 marca po raz szósty Stowarzyszenie „Hospicjum im. Piotra Króla” zorganizowało kwestę uliczną, która przyniosła rekordowy wynik. Zebrano łącznie 16600zł. Jak co roku na ulice Środy wyszli szkolni wolontariusze, który za każdy przysłowiowy grosz wręczali ofiarodawcom żonkile, a dla najmłodszych -żółte i błękitne baloniki z „łapką”. W akcji wzięła udział bardzo liczna, bo aż 25- osobowa grupa naszych licealistów. Rekordowa kwota uzyskana z tegorocznej zbiórki przerosła oczekiwania organizatorów. Barbara Król, prezes Stowarzyszenia dziękuje wolontariuszom za ichpoświęcenie oraz mieszkańcom Środy i powiatu za ich hojność.

  Pola Nadziei - Obrazek 1    Pola Nadziei - Obrazek 2    Pola Nadziei - Obrazek 3   Pola Nadziei - Obrazek 4

 • CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ W POZNANIU

  CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ W POZNANIU

  Uczniowie klasy 3a i klas drugich z grup biologicznej i chemicznej,  w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia - „zdrowiejestnajważniejsze” mieli okazje zwiedzić Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu. Po CSM oprowadzali: kierownik CSM dr n. med. Łukasz Gąsiorowski i mgr Piotr Ziemak, niektórzy mogli spróbować swoich sił wykonując podstawowe badania; pomiar tętna, podłączenie EKG. Trudno opisać doskonałość CSM – to trzeba zobaczyć.  Symulacja medyczna to obecnie najbardziej rozwijający się dział edukacji medycznej z wykorzystaniem nowych technologii i najbardziej zaawansowanych technicznie symulatorów człowieka. W warunkach laboratoryjnych stwarza się możliwość wielkokrotnego wsłuchania się w zaburzenia oddychania, rytmu serca, umożliwia ćwiczenie wykonywania zabiegów intubacji, wkłucia dożylnego zarówno u dorosłych jak i niemowląt oraz wiele innych zabiegów. Studenci UM wykonują operację, odbierają porody,  jako ratownicy medyczni mają do dyspozycji w pełni wyposażony ambulans. Wszystkie wykonywanie zabiegi na symulatorach są rejestrowane kamerami, a następnie omawiane z kadrą dydaktyczną UM. Nowością w poznańskim CSM są zajęcia z udziałem Standaryzowanych Pacjentów (aktorów) w specjalnie do tego zaprojektowanych pomieszczeniach. “Pacjenci” posiadają zarówno umiejętności aktorskie, kształcone pod okiem reżysera, jak i możliwość oceny postępowania studenta oraz przekazywania mu informacji zwrotnej, co ma ogromny wpływ na prawidłowy przebieg procesu kształcenia oraz pozwala na jednoczesne nauczanie zarówno odpowiedniej komunikacji (m.in. zbierania wywiadu, edukacji pacjenta, przekazywania niepomyślnych informacji itd.), jak i szerokiego spektrum umiejętności praktycznych (badanie przedmiotowe, wybrane procedury medyczne). CSM w Poznaniu ma powierzchnię 2700 m2, 16 standaryzowanych pomieszczeń, salę operacyjną, salę porodową, salę intensywnej terapii, SOR, ambulans, samochód ewakuacyjny, mieszkanie. 

   

  CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ W POZNANIU - Obrazek 1             CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ W POZNANIU - Obrazek 2     CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ W POZNANIU - Obrazek 3    CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ W POZNANIU - Obrazek 4

   

   

 • Podsumowanie XIV sezonu Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

  Podsumowanie XIV sezonu Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

  W czwartek 21 marca w sali sportowej liceum odbyły się dwa decydujące o miejscach na podium mecze XIV sezonu szkolnej ligi piłki nożnej. W wypełnionej po brzegi sali sportowej liceum punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczął się mecz o III miejsce pomiędzy klasami IA i IIID. Zdecydowanie lepiej od samego początku prezentowali się pierwszoklasiści, którzy w ciągu 4 minut zdobyli aż 3 bramki nie tracąc żadnej. Pomimo ambitnej postawy maturzystów w drugiej połowie, udało im się zdobyć tylko bramkę honorową i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem „pierwszaków” 3:1. Znacznie więcej emocji było w meczu finałowym pomiędzy IC, w składzie którego grali wszyscy zawodnicy „Polonii” Środa oraz IIC. Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę meczu w pierwszej połowie zdobył Oskar Janoś (IC). W drugiej połowie mimo że wynik nie uległ zmianie, to w żadnym razie nie można było powiedzieć, że wiało nudą. Pomimo dużej liczby strzałów na obie bramki wynik nie ulegał zmianie, a to za sprawą świetnie dysponowanych bramkarzy. W ostatnich minutach mecz się zaostrzył. Posypały się kartki ( jedna czerwona i trzy żółte). W pewnym momencie na boisku przebywało zaledwie po dwóch zawodników w polu z każdej drużyny,
  pozostali siedzieli na „ławce kar”. Wynik już do końca się nie zmienił i z tytułu mistrzowskiego cieszyli się zawodnicy z IC. Po zakończonym meczu odbyła się dekoracja. Zawodnicy trzech pierwszych zespołów otrzymali medale, wszystkie drużyny występujące w rozgrywkach – dyplomy, a zespół mistrzowski -puchar. Statuetkę dla najskuteczniejszego strzelca za zdobycie aż 30- stu bramek w całym sezonie odebrał Krzysztof Kubiak z IIC. Warto jeszcze dodać, że prawdziwą furorę wśród kibiców zrobił uczeń klasy IIIC- Adam Błaszczyk, który być może odkrył swoje nowe powołanie jako komentator sportowy.

  Zapraszamy  do galerii.

 • Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców LO

  Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców LO

  W czwartek 21 marca w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Środzie odbyło się rozstrzygnięcie XXIV Plebiscytu na najlepszego Sportowca Szkoły w 2018 roku . Jest on okazją do wyróżnienia najlepszych sportowców, którzy swą ciężką pracą osiągnęli wysoki poziom sportowy. Sportowcy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe, Gminę oraz Szkołę. Nagrody wyróżnionym sportowcom wręczali Burmistrz p. Piotr Mieloch, wicestarosta p. Małgorzata Wiśniewska- Zabłocka oraz dyrektor LO p. Katarzyna Światowy.
  Uroczystość uświetnili swoimi występami: Agnieszka Płuciennik, Zuzanna Kubasiewicz, Daniela Bukowska, Gabriela Rogacka oraz Wiktoria Gałężewska.
  Wyniki plebiscytu przedstawiają się następująco:
  1 miejsce Wojciech Marok - lekkoatletyka
  2 miejsce Roksana Poll - lekkoatletyka
  3 miejsce Sara Neumann - lekkoatletyka
  4 miejsce Martyna Jankowska - lekkoatletyka
  5 miejsce Zuzanna Nowak -- lekkoatletyka
  6 miejsce Julia Korcz - lekkoatletyka
  7 miejsce Oliwia Frąckowiak - lekkoatletyka i drużyna piłki siatkowej kobiecej: Agnieszka Lipiecka, Nicola Banaszyk, Julia Bartkowiak, Julia Pawlak, Katarzyna Szymanek, Monika Godlewska
  8 miejsce Ewelina Rozmiarek -lekkoatletyka
  9 miejsce Błażej Stachowski – modelarstwo swobodnie latające
  10 miejsce Adam Łuczak i Kacper Juskowiak- hokej na trawie

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zapraszamy do galerii.

 • Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK

  Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK

  15 marca br. w Poznaniu odbył się etap okręgowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Poznaniu.
  Kacper Tomaszewski z klasy 3a reprezentował rejon średzki w etapie wojewódzkim olimpiady, ponieważ zdobył pierwsze miejsce w etapie rejonowym, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, który odbył się 21 listopada 2018 roku. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 23 uczniów w obu kategoriach, wszyscy musieli wcześniej przygotować prezentację – promującą zdrowy styl życia, a na etapie okręgowym rozwiązać test składający się z 40 pytań. KACPER TOMASZEWSKI w swej kategorii zajął zaszczytne I miejsce i będzie reprezentował nasze województwo w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 24- 26 maja w Łodzi. Główną nagrodą w etapie ogólnopolskim jest indeks na Uniwersytet Medyczny w Łodzi. 

  Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK - Obrazek 1
   

 • Dni Etyki

  Dni Etyki

  Co roku Dni Etyki odbywają się równolegle z rekolekcjami. W tym roku tematem przewodnim cyklu były zagadnienia z zakresu bioetyki. W poniedziałek uczniowie wysłuchali wykładu prowadzonego przez Annę Drzazgowską i Natalię Olkiewicz na temat  eksperymentów na ludzkim ciele za życia i po śmierci. Dowiedzieli się, jak kwestia wykonywania doświadczeń na ludzkim ciele wyglądała w przeszłości, a jak jest obecnie. We wtorek licealiści spotkali się z dr Pawłem Główczewskim, który omówił zagadnienia mówienia prawdy w medycynie na konkretnych przykładach oraz przedstawił wyjątki od tej reguły. Nadto, pan doktor opowiedział nam o dylematach moralnych swojego zawodu. Ostatniego dnia bloku etycznego zajęcia odbywały się w średzkim szpitalu, gdzie dr Anna Zejma-Olender opowiedziała o granicach rozsądnej terapii. Zwróciła nam uwagę na delikatność sfery decydowania o ludzkim życiu oraz trudnym wyborze zaprzestania terapii. Na zakończenie "Dni Etyki 2019" uczniowie zwiedzili Laboratorium Analityczne.

  Dni Etyki - Obrazek 1   Dni Etyki - Obrazek 2   Dni Etyki - Obrazek 3

 • Najserdeczniejsze gratulacje

  dla pani Katarzyny Światowy

  z okazji objęcia stanowiska dyrektora Liceum.

  Życzymy satysfakcjonującej współpracy z uczniami i ich rodzicami,

  pracownikami szkoły i innymi instytucjami

  oraz rozwoju kariery zawodowej.

 • Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni

  Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni

  6 marca uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego: Magdalena Sobkowiak, Jakub Felman i Mikołaj Solarski, reprezentowali naszą szkołę podczas Dnia Szkockiego zorganizowanego w CKUiZ w Środzie. Oprócz zadań leksykalnych oraz projekcji filmu Braveheart, uczniowie brali udział w konkursie, w którym musieli zmierzyć się z fragmentem utworu literackiego. Nasi reprezentanci nie
  mieli sobie równych, gdyż zajęli pierwsze trzy miejsca: Mikołaj (I miejsce), Jakub (II miejsce), Magda (III miejsce).
  Za swój sukces uczniowie otrzymali nagrody.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni - Obrazek 1

 • Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

  Dnia 6 marca uczniowie trzecich klas oraz przedstawiciele lokalnych władz mogli uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Liceum odwiedził p. Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który w wywiadzie prowadzonym przez Natalię Sot i Jędrzeja Tatarka opowiedział  o sprawowaniu mandatu poselskiego. Wywiad składał się z 4 bloków tematycznych: obowiązki i przywileje poselskie, kwestie polonijne, rola dyplomacji publicznej i polityka Uni Europejskiej. Następnie uczniowie zadawali pytania, z których dowiedzieli się m.in, że wiceminister marzył o zostaniu politykiem już od dziecka oraz zdawał maturę z historii. Po spotkaniu w naszej szkole minister Szynkowski odwiedził Zespół Szkół Rolniczych oraz Ośrodek dla repatriantów "Rodak". Na spotkaniu obecni byli: Pani Iwona Kozłowska - Dyrektor Departamentu MSZ, Pani Klaudia Strzelecka - Radna Miasta Poznań, Pani Małgorzata Fertała - Przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego, Pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka - Wicestarosta Powiatu Średzkiego, Pan Marcin Młodziński - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz Pan Bartosz Wieliński - Sekretarz Powiatu Średzkiego.

  https://twitter.com/MSZ_RP/status/1103259826677796869?s=20 

  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 1 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 2 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 3 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 4  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 5  

 • Drzwi otwarte na AWF-ie

  Drzwi otwarte na AWF-ie

  Szanowni Państwo,

  zapraszamy uczniów klas maturalnych na Drzwi Otwarte AWF Poznań, które odbędą się 16 marca br. Prosimy o przekazanie informacji Państwa uczniom oraz nauczycielom.

  Zaczynamy w auli Budynku Głównego o godz. 11. Uczniowie będą mogli zapoznać się z najważniejszymi informacjami o Uczelni, w tym o rekrutacji i kierunkach, a także wygrać atrakcyjne nagrody! Druga część wydarzenia to ciekawe warsztaty oraz wykłady związane z naszymi kierunkami! Na wszelkie pytania maturzystów odpowiedzą studenci oraz przedstawiciele Biura Obsługi Rekrutacji. 

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na wydarzeniu „Drzwi Otwarte AWF Poznań 2019” na portalu Facebook. Zachęcamy do udostępnienia wydarzenia Państwa uczniom oraz do udziału w Drzwiach Otwartych.

  Serdecznie zapraszamy!

  Z pozdrowieniami,
  Dział Marketingu i Karier AWF Poznań
   

 • Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego

  Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego

  Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 1   Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 2   Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 3

 • Licealiści na AWF

  Licealiści na AWF

  Dnia 27 lutego uczniowie naszej szkoły odwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dzięki uprzejmości JM Rektora AWF dr hab.prof. AWF Dariusza Wielińskiego mieli możliwość poznać jedną z najlepszych uczelni sportowych w Polsce. JM Rektor zaprosił naszych uczniów do Sali Senackiej i po krótce przedstawił ofertę edukacyjną oraz zalety każdego z omawianych kierunków studiów. 
  Następnie uczniowie obejrzeli imponujące sale laboratoryjne (m.in. laboratorium biomechaniki) i wykładowe, pływalnię, halę widowiskową oraz inne obiekty sportowe. Uczestniczyli w ciekawym wykładzie prowadzonym przez dr Łukasza Michałowskiego z Katedry Rehabilitacji Narządu Ruchu, który bardzo ekspresyjnie przedstawił największe błędy popełniane przy wykonywaniu najprostszych ćwiczeń. Na końcu uczniowie zmierzyli się z testem szybkości reagowania, takim samym, który przechodził np. Robert Kubica. 
  Dzień na AWF-ie wszystkim uczniom dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

   

  Licealiści na AWF - Obrazek 1Licealiści na AWF - Obrazek 2

  Licealiści na AWF - Obrazek 3

  Licealiści na AWF - Obrazek 4

   

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć